vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 3. srpna do 9. srpna 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Vinales: Vale a Fabio mi dávají motivaci

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, foto: Yamaha
Vinales: Vale a Fabio mi dávají motivaci
03.07.2020
 

Maverick Vinales se silné konkurence na Yamahách nebojí, naopak přiznává, že jej Rossi a Quartararo motivují k lepším výsledkům.


Maverick Vinales počítá s tím, že mezi jeho hlavní soupeře v letošní sezoně královské kubatury MotoGP bude patřit dvojice jezdců na Yamahách – Valentino Rossi a Fabio Quartararo. 

Jak ale Maverick říká, nepovažuje to za nebezpečí, ale spíše mu tato skutečnost dodává dodatečnou motivaci do další práce. Maverickův jasný cíl pro letošní restartovanou sezonu MotoGP zůstává být tím nejlepším na Yamaze.

„Pro letošní sezonu mám jasný cíl – být nejlepším na Yamaze. Je mi jasné, že u Yamahy nebude platit, že by někdo byl jedničkou, ale počítají se pouze výsledky na závodní trati. U Yamahy jsem našel stabilitu, dříve jsem často měnil tým, ale nyní pracuji se stejnými lidmi delší dobu, a to je určitě velké pozitivum. V konkurenci v podobě Rossiho a Quartarara nevidím žádné nebezpečí, ba naopak, dodává mi to extra porci motivace. Zároveň mít na stejném motocyklu Rossiho i Quartarara nám bude pomáhat dále vyvíjet náš motocykl,“ řekl Maverick Vinales