nzi-2020
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Vinales ztratil další body

Foto: Yamaha
Vinales ztratil další body
26.10.2020
 

Maverick Vinales dokončil Grand Prix Teruelu na sedmé pozici a z pohledu celkové klasifikace to pro něj znamená další ztrátu.


Tovární pilot Monster Energy Yamaha MotoGP Teamu, Španěl Maverick Viñales, dokončil Grand Prix Teruelu na sedmé pozici. Pro mladého závodníka továrny Yamaha to sice znamená další top ten výsledek, nicméně z pohledu přídělů bodů do celkové klasifikace to pro něj přináší další ztrátu na aktuálního lídra šampionátu Joana Mira, od kterého jej před posledními třemi závody sezony 2020 dělí devatenáct bodů.

Maverick Viñales
„Jsem si jist, že volba měkké a měkké pneumatiky byla pro nás ta pravá. V minulém závodě jsme viděli, že Fabio zvolil střední přední a tlak byl příliš vysoký, takže ztratil spoustu pozic. Raději jsme jezdili s měkkou pneumatikou, která byla, řekněme 'bezpečnější volbou'. S měkkou pneumatikou to běžně zvládám opravdu dobře, takže jsem si myslel, že to nebude problém. Jenže dnes jsem po třech kolech neměl přilnavost. Byl to velký pokles přilnavosti pneumatik, doplnění o vibrování, takže jsem nemohl nic dělat. Musíme čelit faktům. Jediným pozitivem je, že jsme chtěli skončit před Fabiem, nejlepší Yamahou v celkovém pořadí a dokázali jsme to. Pokusíme se ve Valencii lépe pracovat a poučit se z věcí, které jsme během tohoto závodu udělali špatně. Tento výsledek je jistě daleko od našeho potenciálu a musíme mu porozumět, abychom mohli na trať nasadit tu nejlepší verzi našeho motocyklu.“