MMB Shop
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. března do 7. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Yamaha: Petronas nebo VR46?

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Yamaha: Petronas nebo VR46?
18.02.2021
 

Závodní ředitel Yamahy naznačil, že továrna se bude muset rozhodnout, zda bude v roce 2022 spolupracovat s týmem Petronas nebo VR46.


Na konci letošní sezony vyprší týmu Petronas aktuální smlouva s japonskou továrnou Yamaha a je jasné, že po úspěších v posledních dvou letech bude chtít tým pod vedením Razlana Razaliho jednat o prodloužení.
S touto skutečností počítá i samotný závodní ředitel japonské továrny Yamaha – pan Lin Jarvis. Dle jeho slov je ovšem pravděpodobné, že se objeví ještě další zájemce o motocykly Yamaha – tým VR46 pod vedením Valentina Rossiho. 

Zatím jsou jednání ovšem dle Jarvise ve svém úplném začátku.

„Tým Petronas Yamaha odvedl za poslední dva roky extrémně dobrou práci, jezdili skvěle již od samotného začátku naší spolupráce. Ve druhém roce spolupráce vyhráli celkem šest závodů a jejich jezdec byl druhý v hodnocení šampionátu. Proto zde rozhodně nejsou žádné pochybnosti o schopnostech tohoto týmu. Je zde ale otázka, zda do MotoGP vstoupí VR46. Pokud vím, mají jednu možnost, která vyprší k určitému termínu a vážně o tom přemýšlejí,“ řekl Lin Jarvis