KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 22. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Zeelenberg: Můžeme se inspirovat u WSBK

Text: jnyk, Zdroj: GPone, Foto: Petronas
Zeelenberg: Můžeme se inspirovat u WSBK
04.04.2020
 

Manažer týmu Petronas Yamaha vidí možné řešení aktuální situace v použití modelu WSBK, kdy by se o jednom GP víkendu odjely třeba 2 závody.


Jedním z hlavních témat, která jsou nyní skloňována u všech týmů MotoGP včetně promotéra je budoucnost letošní sezony a také počet závodů, který bude reálné v případě restartu sezony 2020 absolvovat.

Jak nyní prohlásil manažer týmu Petronas Yamaha, pan Wilco Zeelenberg, dle jeho názoru by bylo možné odjet i větší počet závodů než 10, muselo by se ale přejít na model, který používá WSBK, kdy se během jednoho víkendu odjede více závodů.

„Myslím si, že s ohledem na aktuální situaci by nám stačilo patnáct závodů na to, abychom mohli najít plnohodnotného mistra světa. Samozřejmě ale pro patnáct závodů není podmínkou absolvovat 15 Grand Prix víkendů, to by v současné situaci mohlo být nereálné. Mohli bychom se inspirovat modelem, který používá WSBK a naplánovat 8 Grand Prix, kdy v rámci každé bychom odjeli dva závody. Samozřejmě je zde ale ještě spousta dalších otázek, nevím, zda je důležitější odjet více GP nebo více závodů, také zůstává otázkou, v jakých zemích by se GP mohly konat. Zatím nikdo neví, kdy budeme moci cestovat, ale myslím si, že bychom mohli odjet řadu závodů mezi červencem a prosincem,“ řekl Wilco Zeelenberg.