MMB Shop
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. dubna do 18. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Zeelenberg: Pouze starší podvozek

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Petronas
Zeelenberg: Pouze starší podvozek
04.03.2021
 

Wilco Zeelenberg komentoval rozdíly, které bude mít motocykl Morbidelliho vůči ostatním jezdcům, kteří pojedou specifikaci 2021.


Franco Morbidelli bude v letošní sezoně jediným jezdcem v barvách Yamahy, který pojede na motocyklu specifikace 2020, všichni ostatní jezdci budou vybavení motocyklem specifikace 2021.

Nyní se k této skutečnosti vyjádřil i manažer týmu Petronas Yamaha – pan Wilco Zeelenberg, který říká, že rozdíly nebudou tak markantní, jak by se na první pohled mohlo zdát. Dle slov Zeelenberga totiž jediný rozdíl leží v podvozku.

„Všichni se pořád baví o loňském motocyklu, ale ono se vlastně jedná pouze o loňský podvozek, který se liší ve své konstrukci. Hlavním cílem při vývoji nového podvozku bylo zlepšit chování motorky při zatáčení, což nás na některých tratích trápilo. Motorku 2020 stavěli s jasným cílem – získat více rychlosti na rovinkách, kvůli tomu udělali několik změn a velký pokrok. To ale samozřejmě způsobilo, že v jiných oblastech se začaly objevovat problémy. A letošní motorka by měla mít řadu těchto komplikací vyřešenou. Ano, Franky bude mít starší specifikaci, ale tím bych jej rozhodně nepodcěeňoval,“ řekl Wilco Zeelenberg