vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 9. května do 15. květen 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Získá Aprilia třetí pódium v řadě?

Foto: Aprilia
Získá Aprilia třetí pódium v řadě?
12.05.2022
 

Aleix Espargaró chce v Le Mans potřetí v řadě na stupně vítězů, Maverick Viñales se chce zaměřit na zlepšení kvalifikace.


V kalendáři MotoGP je několik obzvlášť kultovních závodů, a to jak kvůli historii trati, na které se konají, tak kvůli soutěživosti, kterou dokážou vyvolat. GP Francie je v tomto ohledu bezpochyby v popředí. Okruh Bugatti, který se nachází jen několik kilometrů od města Le Mans a je součástí delšího okruhu Circuit de la Sarthe, byl vždy výjimečným místem pro závody mistrovství světa motocyklů. Tisíce nadšenců pokrývají trávníky a tribuny po celý víkend, což dodává 4 200 metrů francouzského asfaltu ještě velkolepější efekt.
Aprilia bude na francouzský víkend vyrážet posílena mimořádnou formou, kterou prokazuje Aleix Espargaró, který dokonale interpretuje model RS-GP 2022 a čerstvě získal dvě po sobě jdoucí umístění na stupních vítězů v Portimau a Jerezu. V loňském roce ho o dobrý výsledek připravil pouze problém v deštěm zmáčeném závodě, což je statistika, kterou španělský jezdec hodlá napravit.
Maverick Viñales pokračuje ve své snaze o adaptaci, zatímco o jeho dobrých výkonech v závodech a tempu není pochyb. Vymáčknout maximum z technického balíku při jeho letmém kole v kvalifikaci je pro něj stále komplikované, což je aspekt, na který Maverick a jeho tým zaměřují své úsilí.

Aleix Espargaró
„Vracíme se z dobrých testů v Jerezu, kde jsme našli několik zajímavých řešení pro zlepšení našeho výkonu na startovním roštu. Je pro nás důležité pokračovat ve zlepšování. RS-GP je rozhodně na vynikající úrovni, ale to neznamená, že není prostor pro růst. Zejména v počátečních fázích závodu, které pak stále více podmiňují konečný výsledek. Do Francie míříme klidní a uvědomělí. Pracujeme dobře.“

Maverick Viñales
„Naše snaha o přizpůsobení pokračuje. Pravděpodobně budeme moci čerpat výhody z některých řešení, která jsme v pondělí testovali v Jerezu, ale důležité bude především postupovat krok za krokem. V závodě jsem schopen jezdit rychle, v některých situacích extrémně rychle, ale zjevně mi můj pocit s RS-GP stále brání v tom, abych vyjádřil svůj nejlepší výkon. To se ukáže zejména v sobotu v kvalifikaci, kdy musí být vše perfektní. Je to proces, na kterém pracujeme. Motorka i já máme silné stránky, jen musíme najít nejlepší způsob, jak je využít.“