Závody u nás i v zahraničí v období od 26. července do 1. srpna 2021.

Anthony Delhalle rytířem závodu v Estorilu

20.07.2021

V Estorilu byl Morgan Berchet oceněn Anthony Delhalle EWC Spirit Trophy.

Jezdec týmu Tati Team Beringer Racing získal cenu za projev solidarity vůči Xavieru Simeonovi, jezdci týmu Yoshimura SERT Motul, poté, co se během závodu srazili. Xavier Simeon se postaral o osobní předání trofeje Anthony Delhalle EWC Spirit Trophy Morganu Berchetovi.

V závodě 12 hodin Estorilu bylo několik incidentům, když v polovině závodu došlo k spektakulární kolizi mezi motocykly týmů Tati Team Beringer Racing a Suzuki týmu Yoshimura SERT Motul. V sedle Kawasaki týmu Tati Team Beringer Racing, jedoucím v té době na 4. místě, se Morgan Berchet blížil k jezdci, který byl pomalejší. Tovární Suzuki byla na 5. místě uprostřed svého vzestupu zpět nahoru po havárii o několik hodin dříve. Překvapený Xavier Simeon se při brzdění za motocyklem Tati Team Beringer Racing a pomalejším strojem nedokázal vyhnout zadnímu kolu Morgana Bercheta.

Oba jezdci při následné havárii dopadli tvrdě na zem a zejména Xavier Simeon byl velmi otřesen. Přestože Tati Team Beringer Racing přišel o 4. místo kvůli chybě jezdce Suzuki, Morgan Berchet okamžitě běžel Xavieru Simeonovi pomoci. Akt solidarity mezi jezdci odměnil sám Xavier Simeon. Na stupních vítězů závodu 12 hodin Estorilu předal Morganu Berchetovi trofej Anthony Delhalle EWC Spirit Trophy.

Anthony Delhalle EWC Spirit Trophy uděluje sportovní jury při každém závodě FIM EWC na památku sportovního ducha Anthonyho Delhalleho, jezdce Suzuki Endurance Racing Teamu, který zemřel v březnu 2017.