KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. srpna do 14. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Dunlop další tři roky oficiálně v FIM-EWC

Foto: FIM-EWC
Dunlop další tři roky oficiálně v FIM-EWC
01.12.2021
 

Výrobce pneumatik Dunlop bude další tři roky oficiálním partnerem Mistrovství světa Endurance.


Společnost Dunlop zůstává věrná vytrvalostnímu šampionátu a na další tři roky obnovila smlouvu s Discovery Sports Events jako oficiální partner FIM EWC. S cílem podpořit soukromé týmy třídy Superstock, které tvoří jádro startovního pole ve světovém vytrvalostním šampionátu a po dohodě s Mezinárodní motocyklovou federací FIM, bude společnost Dunlop v příštích třech letech jediným dodavatelem pneumatik pro třídu Superstock. Dunlop, renomovaný výrobce, který je v letošní sezóně dodavatelem pneumatik již pro 85% týmů Superstock, tak posílí svou přítomnost a především podporu nezávislých týmů.

Společnost Dunlop jako výhradní dodavatel v kategorii Superstock umožní týmům pokračovat v závodění a zároveň udržet náklady na nízké úrovni. Omezení cen a počtu pneumatik povolených v kvalifikaci má za cíl vytvořit co nejférovější závodní podmínky pro soupeře v této velmi konkurenční třídě. Nástupce Dunlop Independent Trophy EWC, Dunlop Superstock Trophy, tuto akci podpoří. Pneumatiky budou darovány patnácti nejlepším týmům v cíli každého závodu.

V roce 2022 bude poskytnuto 345 sad pneumatik, přičemž pneumatiky budou rozdány v každém závodě s výjimkou závodu Suzuka 8 Hours. Na 24hodinových závodech bude rozdáno 95 sad pneumatik Dunlop a na 8hodinových závodech 60 sad pneumatik Dunlop.

Kromě partnerství v oblasti pneumatik chtějí Discovery Sports Events a FIM podporovat třídu Superstock, která je konfrontována s neustálým zlepšováním výkonnosti předních týmů ve třídě EWC. Komise FIM pro okruhové závody se proto rozhodla upravit minimální kvalifikační čas na 108%. Jezdec kategorie Superstock musí během kvalifikace zajet čas, který se vejde do 108% času nejrychlejšího jezdce kategorie Superstock, nikoli nejrychlejšího jezdce ve své skupině, jak tomu bylo dříve. Cílem je povzbudit týmy Superstock, aby bojovaly o světový pohár FIM Endurance.

Wim Van Achter, manažer Dunlop Motorsport
„Již pět sezón podporujeme nezávislé jezdce prostřednictvím iniciativy Dunlop Independent Trophy. Vzhledem k tomu, že téměř všechny nezávislé týmy šampionátu závodí ve třídě Superstock, dává smysl nahradit tuto trofej programem, který by rovnoměrně podporoval všechny týmy v této třídě. To podpoří těsnou konkurenci, sníží náklady na testování a zajistí, že každý tým bude moci využívat pneumatiky a podporu na úrovni vítězů šampionátu.“