KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

FIM EWC se vrací do Suzuky

Foto: FIM-EWC
FIM EWC se vrací do Suzuky
25.11.2021
 

Po dvou sezónách bez závodu kvůli celosvětové zdravotní krizi se v roce 2022 vrátí závod Suzuka 8Hours. Závod je zařazen do kalendáře FIM EWC 2022 na neděli 7. srpna.


Závod Suzuka 8Hours, který je vrcholem světového vytrvalostního kalendáře v Japonsku, se v letech 2020 a 2021 nejel kvůli pandemii viru Sars-Cov-2. Ročník 2022, který se tradičně koná poslední červencový víkend v Suzuce, byl jednorázově naplánován na začátek srpna, aby se předešlo kolizi kalendáře s ostatními šampionáty FIM.

Závod Suzuka 8 Hours ve skutečnosti vždy přitahoval mezinárodní jezdce startující v MotoGP a Mistrovství světa superbike, kteří jsou najímáni japonskými továrními týmy, aby se utkali s nejlepšími týmy Mistrovství světa vytrvalostních závodů FIM.

V roce 2022 se tedy závod Suzuka 8 Hours pojede v neděli 7. srpna. Společnost Mobilityland, pořadatel závodu Suzuka 8 Hours, Mezinárodní motocyklová federace a společnost Discovery Sports Events, promotér FIM EWC, předpokládají, že se závod v roce 2023 opět uskuteční v tradičním termínu.