Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.

MS Endurance 2022 – Suzuka

07.08.2022

Team HRC Honda zvítězil v prestižním osmihodinovém závodě na japonském okruhu Suzuka.

Ačkoli za tím mohlo být drama a zlomené srdce, bylo to dominantní vítězství týmu #33 HRC ve 43. ročníku závodu Coca-Cola Suzuka 8 Hours ve složení Tetsuta Nagashima, Takumi Takahashi a Iker Lecuona, který ve třetím kole vytrvalostního mistrovství světa FIM získal vítězství o více než jedno kolo.
V závěrečné hodině závodu došlo k pozdnímu dramatu a safety caru poté, co se ve třinácté zatáčce motocykl YZF-M1 #7 YART - Yamaha Official Teamu dostal do křížku s motocyklem #74 Akeno Speed - Yamaha Superstock tak, že Marvin Fritz musel Yamahu vyhrabat ze vzduchových bariér, aby ji dostal zpět do boxů.
Pozdní problém pro #7 daroval vedoucímu týmu šampionátu #1 Yoshimura SERT Motul s dvojicí jezdců Gregg Black a Kazuki Watanabe maximální počet bodů v seriálu a třetí místo na celkovém stupni vítězů.
Před motocyklem Yoshimura SERT se na stupních vítězů s pneumatikami Bridgestone umístil motocykl #10 Kawasaki Racing Team Suzuka 8H ZX-10R ve složení Jonathan Rea, Alex Lowes a Leon Haslam, přičemž jediným skutečným důvodem k obavám během osmi hodin se zdála lehká havárie Jonathana Rey ve 12. zatáčce ve čtvrté hodině závodu.
Po další pozdní návštěvě boxů kvůli penalizaci Stop and Go se tým #7 YART Yamaha s Karlem Hanikou, zmiňovaným Marvinem Fritzem a Niccolò Canepou, umístil na druhém místě mezi permanentními jezdci šampionátu a na sedmém místě celkově.
Další z permanentních účastníků šampionátu, #5 FCC TSR CBR1000RR-R Fireblade s Joshem Hookem a Mikem Di Megliem, se po předchozí výměně hlavního brzdového válce probojoval zpět na deváté místo v celkovém pořadí.
Dalším ze stálých účastníků byl #88 Honda Asia-Dream Racing with SHOWA, který ve složení Zaqhwan Zaidi, Garry Slim a Helmi Azuman přivezl svůj CBR1000RR-R domů na celkovém jedenáctém místě.
Na patnáctém místě celkově skončila stáj #11 Webike SRC Kawasaki France, která se nacházela níže, než by si přála, a jejíž start zdržel především brzký příjezd do boxů po pádu Randyho de Punieta a pozdější nedostatek paliva v nádrži.
A konečně, ze stálých účastníků, pro BMW MOTORRAD WORLD ENDURANCE TEAM #37 to bylo v polovině závodu zlomené srdce, protože M1000RR, na kterém jeli Markus Reiterberger, Illya Mykhalchyk a Jérémy Guarnoni, byl Mykhalchykem dopraven do boxů, protože motocykl nebyl schopen udržet chladicí kapalinu v motoru.

MS Endurance 2022 – Coca-Cola Suzuka 8 Hours (JPN)
34 K'sWORKS RACING Yamaha 10 SsT -49 kol
------------- neklasifikováni (nedokončeno 75% délku závodu) ---------------------