KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 23. do 29. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

CEV Mistrovství Španělska – Navarra

Foto: RFME / Iván Terrón
CEV Mistrovství Španělska – Navarra
21.10.2020
 

Páté kolo španělského silničního šampionátu proběhlo na okruhu Navarra.


Okruh Navarra hostil páté kolo silničního šampionátu RFME Campeonato de España de Velocidad. V nejslabší kategorii Moto4, která měla tentokrát na programu pouze jeden závod, vítězství připsal se španělskou licencí startující Američan Brian Uriarte, V silnější verzi PreMoto3 sobotní závod ovládl Španěl David Real, zatímco v neděli byl nejlepší jeho krajan Joel Esteban. Domácí jezdci slavili také v kategorii Supersport, když v sobotu i v neděli opět zvítězil Oscar Gutierrez. Kategorii Superbike v sobotu ovládl domácí Jordi Torres, v neděli byl v cíli první Carmelo Morales, ale vítězem se stal Marc Alcoba, a to kvůli penalizaci Moralese, který byl potrestán za to, že se v posledním kole dostal za hranici dráhy.

RFME Campeonato de España de Velocidad 2020 – Navarra

Moto4 – 1. závod
1. Brian Uriarte (USA, BeOn) 12 kol / 23:41,459
2. Rico Salmela (FIN, BeOn) +0,164
3. Amanuel David Brinton (GBR, BeOn) +0,705
4. Jesus Torres (SPA, BeOn) +0,762
5. Fernando Bujosa Garcia (SPA, Mir Racing) +1,003

PreMoto3 – 1. závod
1. David Real (SPA, Mir Racing) 13 kol / 24:06,196
2. Joel Esteban (SPA, BeOn) +0,533
3. Xavi Zurutuza (SPA, Mir Racing) +0,612
4. Hugo Marin (SPA, Mir Racing) +1,078
5. Marco Garcia (SPA, Mir Racing) +4,675

PreMoto3 – 2. závod
1. Joel Esteban (SPA, BeOn) 13 kol / 24:02,628
1. Xavi Zurutuza (SPA, Mir Racing) +0,343
3. Carlos Torrecillas (SPA, Mir Racing) +0,709
4. Hugo Marin (SPA, Mir Racing) +0,760
5. David Real (SPA, Mir Racing) +0,807

Supersport – 1. závod
1. Oscar Gutierrez (SPA, Yamaha) 17 kol / 29:19,275
2. Aleix Viu (SPA, Yamaha) +0,428
3. David Sanchis (SPA, Yamaha) +0,577
4. Vertti Takala (FIN, Yamaha) +0,961
5. Alex Toledo (SPA, Yamaha) +1,150

Supersport – 2. závod
1. Oscar Gutierrez (SPA, Yamaha) 11 kol / 18:52,770
2. Aleix Viu (SPA, Yamaha) +0,868
3. David Sanchis (SPA, Yamaha) +2,307
4. Vertti Takala (FIN, Yamaha) +2,538
5. Borja Gomez (SPA, Yamaha) +4,508

Superbike – 1. závod
1. Jordi Torres (SPA, Honda) 17 kol / 28:22,307
2. Marc Alcoba (SPA, Yamaha) +5,395
3. Ivo Lopes (POR, BMW) +6,425
4. Roman Ramos (SPA, Kawasaki) +5,795
5. Carmelo Morales (SPA, Yamaha) +5,836
6. Miguel Pons (SPA, Honda) +12,218
7. Jeremy Guarnoni (FRA, Kawasaki) +31,950
8. Christian Palomares (SPA, Yamaha) +34,932
9. Joan Zamorano Aranda (SPA, Yamaha) +1:15,737
10. Eric Molina Perez (SPA, Kawasaki) +1:18,252

Superbike – 2. závod
1. Marc Alcoba (SPA, Yamaha) 17 kol / 28:18,498
2. Carmelo Morales (SPA, Yamaha) 17 kol / 28:17,723
3. Ivo Lopes (POR, BMW) +9,307
4. Roman Ramos (SPA, Kawasaki) +12,418
5. Miguel Pons (SPA, Honda) +21,586
6. Naomichi Uramoto (JPN, Suzuki) +27,503
7. Jeremy Guarnoni (FRA, Kawasaki) +32,978
8. Pedro Nuno Romero (POR, Yamaha) +53,274
9. Christian Palomares (SPA, Yamaha) +1:00,387
10. Joan Zamorano Aranda (SPA, Yamaha) +1:21,995