vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. září do 4. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

CEV Mistrovství Španělska – Valencia

Foto: RFME / Iván Terrón
CEV Mistrovství Španělska – Valencia
16.09.2020
 

Třetí kolo španělského silničního šampionátu proběhlo na okruhu Ricarda Torma v Cheste u Valencie.


Okruh Ricarda Torma v Cheste u Valencie hostil třetí kolo silničního šampionátu RFME Campeonato de España de Velocidad. V nejslabší kategorii Moto4 si vítězství ve dvou závodech rozdělili Fin Rico Salmela a americký mladík Brian Diego Uriarte, zatímco v silnější verzi PreMoto3 dvakrát ovládl španělskou dráhu mladý domácí závodník Xavi Zurutuza. Domácí jezdci slavili také v kategorii Supersport, když v sobotu slavil Oscar Gutierrez, v neděli pak David Sanchis. Skvěle obsazenou kategorii Superbike v dvakrát ovládl domácí Roman Ramos.

RFME Campeonato de España de Velocidad 2020 – Valencia

Moto4 – 1. závod
1. Rico Salmela (FIN, BeOn) 12 kol / 22:21,217
2. Jesus Torres (SPA, BeOn) +0,084
3. Brian Uriarte (USA, BeOn) +0,090
4. Pol Sola (SPA, BeOn) +0,109
5. Alex Longarela (SPA, BeOn) +0,143

Moto4 – 2. závod
1. Brian Uriarte (USA, BeOn) 12 kol / 22:26,807
2. Jesus Torres (SPA, BeOn) +0,024
3. Gonzalo Perez (SPA, BeOn) +0,415
3. Pol Sola (SPA, BeOn) +0,306
5. Rico Salmela (FIN, BeOn) +0,433

PreMoto3 – 1. závod
1. Xavi Zurutuza (SPA, Mir Racing) 14 kol / 24:57,124
2. Hugo Marin (SPA, Mir Racing) +0,130
3. Alvaro Fuertes (SPA, BeOn) +0,198
4. Carlos Torrecillas (SPA, Mir Racing) +0,463
5. Marco Garcia (SPA, Mir Racing) +0,461

PreMoto3 – 2. závod
1. Xavi Zurutuza (SPA, Mir Racing) 14 kol / 24:56,431
2. Hugo Marin (SPA, Mir Racing) +0,221
3. Carlos Torrecillas (SPA, Mir Racing) +0,338
4. Alvaro Fuertes (SPA, BeOn) +0,397
5. Yvonne Cerpa (SPA, BeOn) +0,492

Supersport – 1. závod
1. Oscar Gutierrez (SPA, Yamaha) 5 kol / 8:15,209
2. Simon Jespersen (DEN, Honda) +1,275
3. David Sanchis (SPA, Yamaha) +1,551
4. Joan Diaz (SPA, Yamaha) +3,499
5. Aleix Viu Cotoli (SPA, Yamaha) +3,508

Supersport – 2. závod
1. David Sanchis (SPA, Yamaha) 18 kol / 29:31,022
2. Joan Diaz (SPA, Yamaha) +2,767
3. Borja Gomez (SPA, Yamaha) +5,172
4. Kyle Smith (GBR, Yamaha) +9,515
5. Vertti Takala (FIN, Yamaha) +15,868

Superbike – 1. závod
1. Roman Ramos (SPA, Kawasaki) 18 kol / 28:45,707
2. Xavier Pinsach (SPA, Kawasaki) +2,698
3. Naomichi Uramoto (JPN, Suzuki) +11,593
4. Miguel Pons (SPA, Honda) +11,662
5. Jeremy Guarnoni (FRA, Kawasaki) +22,625
6. Carmelo Morales (SPA, Yamaha) +25,380
7. Chris Leesch (LUX, Suzuki) +32,491
8. Ivo Lopes (POR, BMW) +40,463
9. Christian Palomares (SPA, Yamaha) +44,873
10. Florian Marino (FRA, BMW) +55,038

Superbike – 2. závod
1. Roman Ramos (SPA, Kawasaki) 18 kol / 28:49,854
2. Xavier Pinsach (SPA, Kawasaki) +1,602
3. Miguel Pons (SPA, Honda) +2,354
4. Florian Marino (FRA, BMW) +5,386
5. Carmelo Morales (SPA, Yamaha) +7,228
6. Naomichi Uramoto (JPN, Suzuki) +10,387
7. Marc Alcoba (SPA, Yamaha) +10,474
8. Jeremy Guarnoni (FRA, Kawasaki) +22,262
9. Ivo Lopes (POR, BMW) +25,353
10. Chris Leesch (LUX, Suzuki) +27,198