vr2020_950

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. července do 1. srpna 2021.

IDM 2021 Superbike – Most

14.06.2021

Druhý závod německého silničního šampionátu IDM se o uplynulém víkendu konal na severočeském okruhu Autodrom Most.

Druhý podnik německého silničního šampionátu IDM se konal na okruhu Autodrom Most. Vítězem prvního závodu se stal zkušený švýcarský závodník Dominic Schmitter, který letos závodí s Yamahou týmu Hess Racing. Na druhé pozici dokončil závod francouzský pilot Valentin Debise, třetím pak byl, Belgičan Bastien Mackels. Druhý závod nejlépe zvládl Valentin Debise, když druhým bel tentokrát Dominic Schmitter. Na třetím místě skončil Luca Grünwald, pro něhož to byla pódiová záplata na zklamání z prvního závodu, který sice vyhrál, ale následně byl diskvalifikován kvůli nedodržení minimální váhy motocyklu.
V Mostě se představilo několik českých jezdců, kteří nastoupili do všech dalších kategorií. Filip Feigl v prvním závodě kategorie Supersport300 dojel na 12. místě. Ve druhém závodě se zapletl do pádu v první šikaně po startu. Sice nespadl, ale byl vytlačen do kačírku a než se vrátil do závodu, bylo startovní pole pryč. Filip tak zajel do boxu a závod předčasně ukončil. Na dráze byl i Tomáš Šubrt, který startoval v poháru Pro Superstock. V prvním závodě skončil na 13. místě, ve druhém si polepšil na 10. pozici. Své zastoupení jsme měli i v kategorii 600cc, kde společně se supersporty jezdí i šestkové stocky a právě v nich startovali Jiří Mrkývka a Vojtěch Schwarz. Jirka Mrkývka v pátečních trénincích byl druhý nejrychlejší ve své kategorii, ale v sobotu měl technické problémy, takže do závodů ani nenastoupil. Vojta Schwarz sobotní závod nedokončil kvůli technickému problému, ale v neděli si spravil náladu, když do cíle dojel na druhém místě kategorie Superstock600. V kategorii Twin startoval jako host Petr Najman, který v sobotu dojel pátý, ale v neděli skvěle zabojoval a třetím místem poslal své mechaniky do bazénu. No a vzpomeňme ještě Ondřeje Kopeckého, který v kategorii Sidecar dělá spolujezdce Němci Markusu Schweglerovi. Tato posádka se v sobotu prezentovala výbornou čtvrtou pozicí, zatímco v neděli si dojeli třetím místem pro pódium.

Internationale Deutsche Motorradmeisterschaft – Autodrom Most (CZE)