Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.

IDM 2022 Superbike – Assen

15.08.2022

Holandský okruh TT-Assen hostil páté kolo německého silničního šampionátu IDM Superbike.

Pátým podnikem na holandském okruhu TT-Assen pokračoval letošní německý silniční šampionát IDM Superbike. Vítězem prvního závodu se stal zkušený německý závodník Markus Reiterberger. Na druhé pozici dokončil závod hostující francouzský závodník Loris Baz a podium doplnil neméně zkušený německý pilot Florian Alt. Ve druhém závodě vystoupil na nejvyšší stupínek letos podeváté Markus Reiterberger, zatímco Florian Alt pro technickou poruchu závod nedokončil. To znamená, že již jistým letošním šampiónem se stal Markus Reiterberger. Ve druhém závodě dělali na pódium Reiterbergerovi společnost piloti Mistrovství světa Superbike, když druhý skončil Loris Baz a třetí Leandro Mercado.

V kategorii Supersport zastupovali Českou republiku Marek Pejchl a Petr Feigl. V prvním závodě si lépe vedl Marek Pejchl, který dojel na 29. místě, zatímco Petr Feigl byl třicátý. Ve druhém závodě skončil Marek Pejchl na 28. místě, zatímco Petr Feigl závod nedokončil.

Na startu kategorie Supersport 300 byl Filip Feigl, který v prvním závodě skončil na 21. pozici, ve druhém si pak i jednu pozici polepšil.

Tomáš Šubrt v Superstock Cupu dojel v prvním závodě na 11. místě. Ve druhém závodě skončil na 16. místě.

Internationale Deutsche Motorradmeisterschaft – TT-Assen (NED)