Závody u nás i v zahraničí v období od 15. srpna do 21. srpna 2022.

IDM 2022 Superbike – Most

26.06.2022

Autodrom Most hostil třetí kolo německého silničního šampionátu IDM Superbike a na pódium se podívali i piloti WorldSBK Leandro Mercado a Leon Haslam.

Třetím podnikem na okruhu Autodrom Most pokračoval letošní německý silniční šampionát IDM Superbike. Vítězem prvního závodu se stal zkušený německý závodník Markus Reiterberger. Na druhé pozici dokončil závod další neméně zkušený německý pilot Florian Alt, třetím pak byl argentinský pilot Leandro Mercado, připravující se na mostecké kolo WorldSBK. Ve druhém závodě vystoupil na nejvyšší stupínek pódia opět Markus Reiterberger, zatímco Tony Finsterbusch dojel druhý. Třetí místo si připsal zkušený britský jezdec Leon Haslam. V čele šampionátu je Markus Reiterberger.

Na startu kategorie Supersport 300 byli tentokrát tři čeští jezdci. Filip Feigl první závod nedokončil, ale ve druhém dojel na solidním sedmém místě. Adéla Ouředníčková obsadila v prvním závodě dvacáté místo, ve druhém byla na 25. místě. Daniel Tureček první závod dojel sedmnáctý, ve druhém nebyl klasifikován.

Tomáš Šubrt v Superstock Cupu dojel v prvním závodě na 15. místě. Ve druhém pak byl o jednu pozici horší, když cílem projel na 16. místě.

V kategorii Supersport zastupovali Českou republiku Marek Pejchl, Petr Feigl a Patrik Carda. V prvním závodě si nejlépe vedl Marek Pejchl, který dojel na 18. místě. Dvě pozice za ním skončil Petr Feigl, zatímco Patrik Carda skončil na 24. pozici. Ve druhém závodě byl z našich nejlepší Marek Pejchl, který byl tentokrát devatenáctý, za ním skončil dvacátý Petr Feigl. Patrik Carda cíl neviděl.

Dvojité zastoupení jsme měli i v kategorii sidecar. Ondřej Sedláček vyvažoval stroj Petera Kimeswengera a ve sprintrace i dlouhém závodě skončil na třetí pozici. Ondřej Kopecký s pilotem Markusem Schweglerem sprintrace dojeli na osmé pozici, stejné místo si zopakovali i v dlouhém závodě.

Internationale Deutsche Motorradmeisterschaft – Autodrom Most (CZE)