Závody u nás i v zahraničí v období od 21. září do 28. září 2020.

New2 Projekt v chorvatském Grobníku

Tisková zpráva týmu New2 Projekt
08.09.2020

Tým New2 Projekt se třemi jezdci se rozhodl, že před druhým závodem Alpe Adria na Grobníku, vyjede dřív aby s jezdci mohl ještě testovat motorky.

Jezdce čekalo 1.9. a 2.9. testování, den před Alpe Adria měli volno. 4.9. už začínala Alpe s tréninky. Balintovi Kovácsovi se na yamaha R1 podařilo zajet čas 1:26:949, tedy nejrychlejší čas v trénincích. Michal Búlik i Patrik Carda jezdili velmi rychle časy a to kolem 1:30:xxx. Všem třem jezdům se dařilo a tým byl velmi spokojený.

V druhém treninku Patrik měl „crash“ a pro bolest nohy s ním jel team na rentgen, kde bylo Patrikovi řečeno, že má zlomeniny nártních kůstek. Patrika to psychicky moc mrzelo, protože celé testování a tréninky, se mu dařilo. Ten den večer se ještě rozhodl, že druhý den startuje „kvaldu“ i závod. V druhém tréninku, také upadl Balint, kterému se nic nestalo jenom motorka byla rozbitá, tu se podařilo opravit, aby mohl jet ještě třetí tréninkovou jízdu.

V sobotu ráno byla kvalifikace a odpoledne závod. Patrik i Michal na Yamaha R6 zajeli kvaldu dobře. Michalovi se podařilo zajet kvaldu, že startoval z druhého místa, před ním byl pouze Jiří Mrkývka. Patrika noha velmi bolela a v kvaldě zajel pouze 4 kola a sjel do boxu, ale i tak si vyjel 9. místo do závodu. Balint v celé kvaldě neměl volné kolo a zajel si 6.místo.

V sobotním závodě STK600 tedy startovali 14-ti letý Michal Búlík a 16-ti letý Patrik Carda. Michal celý závod držel svoji pozici na druhém místě a Patrik po pár kolech se probojoval na 4.místo, které si udržel do cíle. Patrik tedy v sobotu dojel na 2.místě v MČR 4.místě Alpe Adria. Michal v posledním kole v poslední zatáčce zabojoval o první místo a Jirku předjel a Michal tento závod vyhrál s nejrychlejším kolem závodu 1:29:950.

Sobotní závod SBK startoval společně s STK1000 a Bálint startoval z 6.místa. Po pár kolech Byl Bálint na třetí pozici a cílem projel druhý. Tudíž sobotní závody se všem jezdcům velmi povedli a celý tým včetně jezdců byli nadmíru spokojení.

V neděli ráno se jeli warm-up, který Patrik Carda nejel, kvůli bolesti nohy, ale že závod startovat bude.

V neděli jezdci v kategorii STK startovali Michal z prvního místa a Patrik ze 4.místa. Závod byl napínavý až do konce. Michal si vedoucí pozici během závodu střídali s druhým Jirkem Mrkývkou, kdy poslední kolo vedl Jirka, ale Michal ke konci závodu opět Jirku předjel a opět závod vyhrál. Patrikovi se start povedl, dostal se během závodu na třetí místo, ale pro bolest nohy se mu hůře řadilo a vyjel si opět krásné 4. místo v Alpe Adria a 2.místo v MČR.

Kategorie SBK startovala opět společně s STK1000 a Bálint z 6. místa. Balint za kolo byl na druhé pozici, kde tlačil na prvního. Další kolo se Balint dostal do vedení závodu, ale podařilo se mu díky velké rychlosti vyjet mimo trať do trávy a z vedoucí pozice se propadl na 6. místo. Bálint tento závod dokončil na 3.místě.

Celý tým jezdcům děkuje za jejich odhodlání, dřinu, bojovnost a Patrikovi přejeme brzké uzdravení.