CzechBike Yamaha MotoGP 950 all
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Reiterberger se vrací do Asie

Foto: BMW Motorrad Motorsport
Reiterberger se vrací do Asie
06.02.2023
 

Po úspěšném roce v IDM Superbike 2022, včetně čtvrtého titulu, bude jezdec BMW Markus Reiterberger od března pokračovat v asijském šampionátu ARRC Superbike.


Markus Reiterberger po zisku čtvrtého mistrovského titulu v Mezinárodním mistrovství Německa v závodech silničních motocyklů (IDM) přestupuje do FIM Asia Road Racing Championship (ARRC). Tímto krokem se Reiterberger vrací do šampionátu, ve kterém chtěl již před třemi lety bojovat o mistrovský titul. Po velmi slibném začátku pro Reiterbergera a jeho tým byla sezóna ARRC 2020 předčasně ukončena pandemií koronaviru.
Společně s týmem ONEXOX BMW TKKR se Reiterberger letos pustí do nového pokusu. Kromě angažmá v Asii zůstává 28letý Němec z Obingu také součástí BMW Motorrad World Endurance Teamu ve vytrvalostním mistrovství světa FIM a společně s BMW bude usilovat o titul mistra světa. Reiterberger bude v obou šampionátech jezdit s BMW M 1000 RR ve verzi 2023.

Markus Reiterberger
„Jsem velmi rád, že jsem dostal další šanci v asijském šampionátu silničních závodů. Už před třemi lety jsem absolvoval první podnik ARRC na trati MotoGP v Sepangu. Tehdy jsem v prvním závodě na mokru skončil čtvrtý a druhý závod na suchu jsem vyhrál s velkým náskokem a novým rekordem na kolo. Moc jsem si to užil, ale bohužel zasáhla epidemie covid a zbytek sezony byl zrušen. O to větší radost mám z další šance závodit v Asii. Je to super šampionát. Je mezinárodní. Továrny z Japonska mají o tento šampionát velký zájem. Takže je to pro nás velmi zajímavé. Závodíme jako evropský výrobce s malajským týmem. Závodní tratě jsou opravdu dobré. Většina z nich jsou tratě z kalendáře MotoGP. Líbí se mi také zdejší klima, protože by mělo být vždy velmi teplo.
Kromě ARRC budu i nadále závodit za BMW Motorrad World Endurance Team ve vytrvalostním mistrovství světa. Cílem je jednoznačně titul mistra světa. Myslím, že na to máme dostatečný materiál. Naše jezdecká sestava se nezměnila, a je tedy stejně silná jako loni. V sezóně 2022 jsme byli schopni pravidelně předvádět silné výkony. Pro rok 2023 je naše motorka ještě lepší. Obzvlášť se těším na Spa, protože kromě okruhu IDM ve Schleizu je to už teď můj absolutně nejoblíbenější okruh. Ten okruh je prostě úžasný.“