Závody u nás i v zahraničí v období od 8. srpna do 14. srpna 2022.

100km dei Campioni al MotoRanch 2021

06.12.2021

FOTOGALERIE - 100km dei Campioni al MotoRanch se stal kořistí dvojice Rossi – Marini, a to po tvrdém souboji s Eliou Bartolinim a Stefanem Manzim, kteří byli v cíli druzí. Třetí skončil Mattia Pasini a jeho týmový kolega Lorenzo Baldassarri.

Krásnou neděli strávili na MotoRanch v Tavullii při sedmém ročníku závodu 100 km dei Campioni, Valentino Rossi a Luca Marini. Po tradičním startu "vytrvalostním" stylem s nasednutím na motocykly to byl Elia Bartolini, kdo dokončil první kolo před všemi, během několika kol získal slušný náskok na své pronásledovatele Valentina Rossiho a Mattiu Pasiniho a podepsal se pod nejlepší čas kola 2:03,836 min. Během závodu, který se jel na 50 kol s výměnou jezdců každých 5 kol, došlo k mnoha zvratům. Především Mariniův pád během druhého stintu, který však neohrozil návrat jezdce VR46 Riders Academy, který 12 kol před koncem zpečetil vítězství předjetím Stefana Manziho. Velmi otevřený souboj o třetí příčku na stupních vítězů mezi dvojicemi Pasini - Baldassarri a Bezzecchi - Migno skončil ve prospěch první jmenované dvojice kvůli pádu Bezzecchiho několik kilometrů před cílem. Pátí skončili Niccolò Antonelli a Celestino Vietti před dvojicí tvořenou outsiderem Augustem Fernanezem a Diogem Moreirou, autory výborného výkonu při jejich prvním vystoupení na MotoRanchi. Italové Alberto Surra a Federico Fuligni uzavírají nejlepší sedmičku, následováni dvojicemi tvořenými Alexem Rinsem - Albertem Arenasem a Titem Rabatem - Xavim Artigasem na osmém, resp. devátém místě. První desítku uzavírají Jorge Lorenzo, nadšený ze své první zkušenosti na Ranči, s Dennisem Foggiou. Následují: Patacca - Farioli P11; Digiannantonio - Cecchini P12; Lecuona - Vinales P13; Nepa - Ortola P14; Davies - McPhee P15; Bertelle - Zannoni P16; Belli - Gramigni P17; McGrath - Zaccone P18; Casadei - Ferrari P19; Manfredi - Bassani P20; Ottaviani - Serra P21.
Závěrečný den sedmého ročníku 100km dei Campioni zakončilo obvyklé vyhlášení na stupních vítězů a předání tradičních trofejí se salámovým věncem vítězným dvojicím a třem nejlepším jezdcům závodu „Americana“, který se jel v sobotu odpoledne.