vr2020_950

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. září do 26. září 2021.

Gurecký oficiálně potvrzen pro RR Cup 2022

15.09.2021

Red Bull MotoGP Rookies Cup 2022 zná svou startovní listinu, nechybí v ní náš Jakub Gurecký, který tak má nyní možnost nasměrovat svou kariéru ke slávě nebo zapomnění.

Patnáctá sezona Red Bull MotoGP Rookies Cupu skončila v Aragonii, když David Alonso získal titul a mohl se radovat z motocyklu KTM 125 Duke. Jako absolvent poháru následuje patnáctiletý Kolumbijec při honbě za svými sny několik velkých jmen. Zatímco on si o uplynulém víkendu užíval pohárový úspěch, další bývalí nováčci se umístili na stupních vítězů ve všech třídách Grand Prix. Do dnešního dne stálo na stupních vítězů 30 účastníků Red Bull Cupu a 21 z nich jich vyhrálo závod Grand Prix. Téměř 50% nováčků postoupilo do Mistrovství světa. Osm z nich získalo titul Mistra světa a loňský vítěz poháru Pedro Acosta je v čele letošní honby za titulem v Moto3. Bývalý nováček Raul Fernandez je druhý v Moto2 a Joan Mir je třetí v MotoGP, když v loňské sezoně získal titul.

Další generace je ochotna následovat. Byla vyhlášena předběžná nominace na Red Bull MotoGP Rookies Cup 2022. Na seznamu je 25 jezdců z 18 zemí. Do roku 2021 včetně se poháru zúčastnilo 211 jezdců, kteří reprezentovali 36 zemí. Přidáním Mexika pro příští sezonu se počet jezdců zvýší na 37 národů a celkem 223 jezdců.