MMB Shop
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 3. května do 9. května 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Test Red Bull Rookies MotoGP Cup – Portimao

Foto: Red Bull Media
Test Red Bull Rookies MotoGP Cup – Portimao
12.04.2021
 

Na okruhu Algarve v Portimau proběhl třídenní test mladých nadějí letošního Red Bull Rookies MotoGP Cupu.


Okruh Algarve v portugalském Portimau hostil třídenní oficiální test mladých pilotů letošního Red Bull Rookies MotoGP Cupu. První a druhý den bylo na programu po šesti trénincích. V pátek zajel nejrychleji domácí Daniel Holgado, tedy pátý jezdec loňského poháru, který v roce 2020 zaznamenal jedno vítězství a pět dalších pódií. V sobotu jezdil nejrychleji španělský mladík Marcos Uriarte, který pokračuje v Red Bull Cupu i letos, a to poté, co v loňském ročníku skončil celkově dvanáctý. Třetí den ukázal nejrychlejším časem svou připravenost na letošní souboje loňský druhý jezdec celkové klasifikace, Španěl David Muñoz.
V rámci závěrečného dne testování proběhl také simulovaný závod na 16 kol. V tomto „Long Run“ tréninku byl nejrychlejší Rakušan Jakob Rosenthaler, který o 0,261 sekundy porazil švýcarského mladíka Noaha Dettwilera. Třetí pozici vybojoval Němec Freddie Heinrich.

Test Red Bull Rookies MotoGP Cup – Portimao (POR)

1. den (celkové výsledky)
1 Daniel Holgado (SPA) 1:51.404
2 Mario Aji (INA) 1:51.556 +0.152
3 Marcos Uriarte (SPA) 1:51.655 +0.251
4 David Muñoz (SPA) 1:51.813 +0.409
5 Diogo Moreira (BRA) 1:51.879 +0.475
6 David Alonso (COL) 1:52.023 +0.619
7 Collin Veijer (NED) 1:52.071 +0.667
8 Alex Millan (SPA) 1:52.124 +0.720
9 Matteo Bertelle (ITA) 1:52.196 +0.792
10 Scott Ogden (GBR) 1:52.372 +0.968
11 Luca Lunetta (ITA) 1:52.435 +1.031
12 Demis Mihaila (ITA) 1:52.848 +1.444
13 Filippo Farioli (ITA) 1:53.182 +1.778
14 Ivan Ortolá (SPA) 1:53.261 +1.857
15 Harrison Voight (AUS) 1:53.281 +1.877
16 Daniel Muñoz (SPA) 1:53.382 +1.978
17 Tatchakorn Buasri (THA) 1:53.416 +2.012
18 Sho Nishimura (JPN) 1:53.659 +2.255
19 Noah Dettwiler (SUI) 1:53.799 +2.395
20 Gabin Planques (FRA) 1:53.889 +2.485
21 Jakob Rosenthaler (AUT) 1:53.925 +2.521
22 Soma Görbe (HUN) 1:54.187 +2.783
23 Bartholomé Perrin (FRA) 1:54.913 +3.509
24 Freddie Heinrich (GER) 1:55.016 +3.612
25 Eddie O‘Shea (GBR) 1:55.796 +4.392
26 Cormac Buchanan (NZL) 1:56.352 +4.948

2. den (celkové výsledky)
1 Marcos Uriarte (SPA) 1:52.831
2 David Alonso (SPA) 1:53.024 +0.193
3 Collin Veijer (NED) 1:53.458 +0.627
4 Luca Lunetta (ITA) 1:53.502 +0.671
5 Mario Aji (INA) 1:53.566 +0.735
6 Matteo Bertelle (ITA) 1:53.743 +0.912
7 David Muñoz (SPA) 1:53.907 +1.076
8 Daniel Muñoz (SPA) 1:53.942 +1.111
9 Alex Millan (SPA) 1:53.994 +1.163
10 Diogo Moreira (BRA) 1:53.994 +1.163
11 Scott Ogden (GBR) 1:54.008 +1.177
12 Ivan Ortolá (SPA) 1:54.059 +1.228
13 Daniel Holgado (SPA) 1:54.202 +1.371
14 Harrison Voight (AUS) 1:54.597 +1.766
15 Demis Mihaila (ITA) 1:54.620 +1.789
16 Tatchakorn Buasri (THA) 1:54.651 +1.820
17 Filippo Farioli (ITA) 1:54.797 +1.966
18 Sho Nishimura (JPN) 1:54.870 +2.039
19 Noah Dettwiler (SUI) 1:55.409 +2.578
20 Jakob Rosenthaler (AUT) 1:55.750 +2.919
21 Soma Görbe (HUN) 1:55.859 +3.028
22 Gabin Planques (FRA) 1:56.010 +3.179
23 Eddie O‘Shea (GBR) 1:56.193 +3.362
24 Freddie Heinrich (GER) 1:56.346 +3.515
25 Bartholomé Perrin (FRA) 1:56.752 +3.921
26 Cormac Buchanan (NZL) 1:57.838 +5.007

3. den (celkové výsledky)
1 David Muñoz (SPA) 1:51.939
2 Marcos Uriarte (SPA) 1:51.986 +0.047
3 Daniel Holgado (SPA) 1:52.272 +0.333
4 Diogo Moreira (BRA) 1:52.499 +0.560
5 Alex Millan (SPA) 1:52.530 +0.591
6 Matteo Bertelle (ITA) 1:52.558 +0.619
7 Collin Veijer (NED) 1:52.559 +0.620
8 David Alonso (SPA) 1:52.573 +0.634
9 Filippo Farioli (ITA) 1:52.773 +0.834
10 Scott Ogden (GBR) 1:52.944 +1.005
11 Harrison Voight (AUS) 1:53.030 +1.091
12 Luca Lunetta (ITA) 1:53.069 +1.130
13 Ivan Ortolá (SPA) 1:53.091 +1.152
14 Mario Aji (INA) 1:53.189 +1.250
15 Sho Nishimura (JPN) 1:53.375 +1.436
16 Daniel Muñoz (SPA) 1:53.401 +1.462
17 Tatchakorn Buasri (THA) 1:53.443 +1.504
18 Jakob Rosenthaler (AUT) 1:54.062 +2.123
19 Noah Dettwiler (SUI) 1:54.388 +2.449
20 Eddie O‘Shea (GBR) 1:54.428 +2.489
21 Demis Mihaila (ITA) 1:54.498 +2.559
22 Cormac Buchanan (NZL) 1:54.699 +2.760
23 Freddie Heinrich (GBR) 1:54.714 +2.775
24 Gabin Planques (FRA) 1:55.158 +3.219
25 Soma Görbe (HUN) 1:55.382 +3.443
26 Bartholomé Perrin (FRA) 1:55.449 +3.510

Long Run (závod na 16 kol)
1 Jakob Rosenthaler (AUT) 16 kol / 35:51.730
2 Noah Dettwiler (SUI) +0.261
3 Freddie Heinrich (GER) +9.126
4 Harrison Voight (AUS) +14.490
5 Bartholomé Perrin (FRA) +18.738
6 Daniel Muñoz (SPA) +25.974
7 Sho Nishimura (JPN) +26.756
8 Collin Veijer (NED) +2:13.394
9 Diogo Moreira (BRA) +2:17.867
10 Filippo Farioli (ITA) -1 kol
11 Matteo Bertelle (ITA) -1 kol
12 Eddie O‘Shea (GBR) -1 kol
13 Soma Görbe (HUN) -1 kol
14 Cormac Buchanan (NZL) -1 kolo
15 Demis Mihaila (ITA) -1 kolo
16 Marcos Uriarte (SPA) -1 kolo
17 David Muñoz (SPA) -1 kolo
18 David Alonso (SPA) -1 kolo
19 Scott Ogden (GBR) -1 kolo
20 Ivan Ortolá (SPA) -1 kolo
21 Alex Millan (SPA SPA) -1 kolo
22 Tatchakorn Buasri (THA) -3 kola
23 Luca Lunetta (ITA) -7 kol
24 Daniel Holgado (SPA) -7 kol
25 Mario Aji (INA) -7 kol
26 Gabin Planques (FRA) -10 kol

Celkové pořadí třídenního testování
1 Daniel Holgado (SPA) 1:51.404
2 Mario Aji (INA) 1:51.556 +0.152
3 Marcos Uriarte (SPA) 1:51.655 +0.251
4 David Muñoz (SPA) 1:51.813 +0.409
5 Diogo Moreira (BRA) 1:51.879 +0.475
6 David Alonso (SPA) 1:52.023 +0.619
7 Collin Veijer (NED) 1:52.071 +0.667
8 Alex Millan (SPA) 1:52.124 +0.720
9 Matteo Bertelle (ITA) 1:52.196 +0.792
10 Scott Ogden (GBR) 1:52.372 +0.968
11 Luca Lunetta (ITA) 1:52.435 +1.031
12 Filippo Farioli (ITA) 1:52.773 +1.369
13 Demis Mihaila (ITA) 1:52.848 +1.444
14 Harrison Voight (AUS) 1:53.030 +1.626
15 Ivan Ortolá (SPA) 1:53.091 +1.687
16 Sho Nishimura (JPN) 1:53.375 +1.971
17 Daniel Muñoz (SPA) 1:53.382 +1.978
18 Tatchakorn Buasri (THA) 1:53.416 +2.012
19 Noah Dettwiler (SUI) 1:53.799 +2.395
20 Gabin Planques (FRA) 1:53.889 +2.485
21 Jakob Rosenthaler (AUT) 1:53.925 +2.521
22 Soma Görbe (HUN) 1:54.187 +2.783
23 Eddie O‘Shea (GBR) 1:54.428 +3.024
24 Cormac Buchanan (NZL) 1:54.699 +3.295
25 Freddie Heinrich (GER) 1:54.714 +3.310
26 Bartholomé Perrin (FRA) 1:54.913 +3.509