vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

TT Isle of Man 2021 zrušeno

Foto: Honda
TT Isle of Man 2021 zrušeno
01.12.2020
 

Tradiční závod na přírodním okruhu TT Isle of Man se kvůli koronaviru nepojede ani v roce 2021.


Vláda ostrova Man přijala rozhodnutí v důsledku probíhající globální pandemie COVID-19 zrušit závody TT na ostrově Man, které se měly konat od soboty 29. května do soboty 12. června příštího roku.

Laurence Skelly – Ministr pro podnikání
„Je nám jasné, že toto rozhodnutí způsobí zklamání mnoha lidem. Děláme však včasné, logické rozhodnutí, abychom poskytli jistotu a jasnou informaci fanouškům závodů a všem ostatním účastníkům akce.
TT se spoléhá na tisíce dobrovolníků napříč celé řadě organizací a my jsme se nemohli zodpovědně posunout směrem k pozitivnímu rozhodnutí pokračovat v plánování roku 2021, což by zahrnovalo závazek přivítat v červnu na Manu desítky tisíc lidí, navzdory pokroku směrem k očkovacímu programu na celém světě a na Ostrově.
Vyhodnotili jsme všechny možné možnosti, včetně přesunu TT na pozdější datum v tomto roce, ale existují složitosti a rizika, včetně rozšiřování určité infrastruktury a kritických prvků TT, stejně jako stávající cestování rezidentů a návštěvníků na konci srpna, což by způsobilo další problémy tisíců lidí.
Toto rozhodnutí nebylo přijato lehce, ale bylo přijato v zájmu Ostrova, zdraví a dobrých životních podmínek obyvatel a návštěvníků. Je v souladu s naší pokračující pandemickou strategií. I když toto rozhodnutí děláme, nemusí to nutně znamenat, že věříme, že hranice Ostrova zůstanou pod současnými omezeními, protože doufáme, že návštěvníky na Ostrově, co nejdříve přivítáme.
Fanouškům z celého světa bych řekl, že nás opravdu mrzí, že musíme učinit toto rozhodnutí, ale že upřímně doufáme, že vás někdy v příštím roce ještě uvidíme.“