KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. srpna do 21. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Alvaro Bautista navýšil svůj náskok

Foto: Ducati
Alvaro Bautista navýšil svůj náskok
01.08.2022
 

Bautista druhý na konci velkolepého druhého závodu. Rinaldi havaroval ze třetího místa.


Po sobotním mimořádném vítězství a oslavách 1000. pódia dobytého značkou Ducati v mistrovství světa superbiků byl Alvaro Bautista opět hlavním hrdinou druhého závodu, který po velkolepé bitvě s Razgatliogluem (Yamaha) a Reou (Kawasaki) dokončil na druhém místě. Závod Michaela Rinaldiho však trval jen tři kola kvůli chybě italského jezdce, který přišel o předek, když byl na třetí pozici.
Bautista startoval z první řady (P3) po umístění na stupních vítězů v Superpole Race a okamžitě obsadil druhou pozici. Ve třetím kole se španělský jezdec ve snaze převzít vedení dopustil chyby a byl vytlačen mimo trať, podařilo se mu však zabránit škodám. Bautista pokračoval v tlaku a dokázal se dostat do vedení. Ve 14. kole ho předjel Razgatlioglu, Španěl však skončil na velmi cenném druhém místě, díky němuž může jít do letní přestávky jako lídr průběžného pořadí s náskokem 31 bodů před Reou (Kawasaki).
Rinaldiho závod (P4 na startovním roštu) trval jen několik kol, ve kterých však italský jezdec prokázal, že si s Ducati Panigale V4R rozumí. Chyba v první šikaně třetího kola, které se dopustil při brzdění, ho vyřadila z boje o stupně vítězů.

Alvaro Bautista (Aruba.it Racing - Ducati #19)
„Byl to velmi pozitivní víkend. Věděli jsme, že na okruhu, kde jsem s Ducati nikdy nejel, můžeme narazit na potíže. Navíc jsem stále nebyl stoprocentní, protože problém s rukou ještě nebyl zcela vyřešen. Myslím si však, že jsme s týmem také odvedli skvělou práci, když jsme se přizpůsobili vynucené volbě pneumatik. Důležité bylo neudělat chybu a myslím, že rovnováha je velmi dobrá.“

Michael Rinaldi (Aruba.it Racing - Ducati #21)
„Byl to víkend rozhodně pod naše očekávání. Během tréninků jsme byli protagonisty a i dnes se v prvních kolech zdálo, že se věci vyvíjejí velmi dobře. Bohužel jsem udělal chybu, když jsem se snažil předjet Reu. Kdybych situaci zvládl lépe, mohl jsem se domů vrátit s pódiem. Ale takové jsou závody. Každopádně to byl víkend, během kterého jsem se hodně naučil. Co se týče rychlosti a pocitu s motorkou, cítím, že jsem na správné cestě.“