vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. července do 12. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Bautista Návrat do MotoGP nevylučuji

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Honda
Bautista Návrat do MotoGP nevylučuji
26.03.2020
 

Současný jezdec superbikového týmu Hondy prozradil, že návrat do MotoGP nevylučuje, ale pouze s Hondou.


Alvaro Bautista po loňském působení u továrního týmu Ducati pro letošek přestoupil k týmu Hondy v šampionátu Mistrovství světa Superbiků. Po úvodním závodním víkendu na australském Phillip Islandu byly všechny další závody odloženy a čeká se na restart sezony. 

Bautista nyní hovořil jak na téma letošní sezony, tak i na otázku týkající se možného návratu do MotoGP, který sice Alvaro nevyloučil, ale zároveň přiznal, že momentálně na něj rozhodně nepomýšlí.

„Mám smlouvu podepsanou přímo s Hondou a je pravdou, že tam mám klauzuli, která by umožňovala návrat do MotoGP v roce 2021. To by se ale uskutečnilo pouze v případě, že by mi Honda řekla, že mne potřebují v MotoGP, pak bych takovou nabídku samozřejmě využil a do MotoGP bych se vrátil,“ řekl Alvaro Bautista.

Poté pokračoval slovy: „Je to ale komplikované, celý harmonogram se nám nyní rozpadl. Aktuálně nad něčím takovým vůbec nepřemýšlím, chci se koncentrovat na to, abych byl s Hondou ve WSBK konkurenceschopný a získal Hondě vítězství v tomto šampionátu. Pak se ukáže, jak bude vše pokračovat, zatím si s tím nedělám žádné starosti.“