vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Bautista poslední den WorldSBK neporažen

Foto: Ducati
Bautista poslední den WorldSBK neporažen
22.11.2022
 

Bautista si v Austrálii ukradl show - nejprve triumfoval v epickém Superpole Race, a poté vyhrál druhý závod, čímž završil mimořádně úspěšnou sezónu 2022 WorldSBK.


Napínavější závěr sezóny si snad ani nešlo představit. Alvaro Bautista se nespokojil se ziskem titulu a v Austrálii poskytl týmu Aruba.it Racing - Ducati další mimořádné emoce.
Poslední neděle sezony 2022 WorldSBK začala epickým závodem Superpole Race, který si zaslouží být připomenut. Náhlý liják promočil trať jen několik minut před startem. Alvaro Bautista se rozhodl pro odvážnou volbu slick pneumatik na přední i zadní kolo. V prvních kolech španělský jezdec, který startoval z pole position, ztratil půdu pod nohama a ocitl se na 16. místě, téměř 10 sekund za vedoucím jezdcem. Od poloviny závodu však trať začala osychat a Bautistův senzační návrat byl dokonán dvě kola před koncem, kdy obsadil první pozici a pod šachovnicovou vlajkou triumfoval s velkým náskokem. Následoval 2. závod, který se tentokrát jel za sucha. Po souboji s Lowesem, Reddingem, Razgatliogluem a Reou se v šestém kole ujal vedení jezdec z Talavery. Souboj s Reou byl napínavý, ale pět kol před koncem vyhlásila červená vlajka konec závodu a uvolnila místo oslavám v garáži továrního týmu Ducati.
Po nelehkém závodě Superpole Race)začal Michael Rinaldi dobře 2. závod, v němž získal zpět několik pozic, aby poté projel pod šachovnicovou vlajkou na sedmém místě a sezónu 2022 uzavřel na čtvrté pozici, čímž získal nejlepší výsledek ve své kariéře.

Alvaro Bautista
„Co na to říct. Jsem opravdu šťastný, že se mi podařilo takto zakončit sezónu, což je pro celý tým Aruba.it Racing - Ducati velkým zadostiučiněním. Myslím, že závod Superpole Race byl pro mě jedním z nejlepších vítězství ve World Superbike. Na startovním roštu jsem mluvil s Giuliem Navou a požádal jsem ho, aby nasadil slicky. Věřil jsem si, i když po zahřívacím kole jsem měl určité pochybnosti. Na takové věci jsem už moc starý, mám skvělou rodinu, možná si to příště rozmyslím. Žerty stranou, byla to nádherná neděle. Teď jedeme domů, ale oslavy ještě nekončí. To je ale sezóna“

Michael Ruben Rinaldi
„Jsem šťastný, že jsem sezónu dokončil na čtvrtém místě, i když poslední dva závody byly dost náročné. Nakonec se ale počítá to, že jsme si vylepšili umístění oproti předchozí sezóně. Je to můj nejlepší výsledek v Superbike, i když musím přiznat, že očekávání byla větší. První trojice však dokázala něco výjimečného, a proto budu v zimě tvrdě pracovat, abych byl připraven na začátek příští sezony“