KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. srpna do 14. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Bautista: Redding zůstal za očekáváními

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Bautista: Redding zůstal za očekáváními
14.01.2022
 

Alvaro Bautista střídá Scotta Reddinga v barvách továrního týmu italské Ducati a nyní komentuje výsledky svého předchůdce.


Po krátké pauze u Hondy se Alvaro Bautista pro letošní sezonu vrací do továrního týmu italské Ducati, kde má pro nacházející ročník WorldSBK jasný cíl – bojovat o mistrovský titul. 

U Ducati Bautista střídá Scotta Reddinga, kterému se na italském motocyklu titul mistra světa superbiků vybojovat nepodařilo. Jak nyní Reddingovo působení jeho nástupce, očekávání byla rozhodně větší.

„Když jsem přišel k Ducati v roce 2019 byl to zcela nový projekt a první sezona s touto motorkou. Zároveň to tehdy byla první sezona pro mne v šampionátu superbiků. Očekával jsem tedy, že můj nástupce získá minimálně stejné výsledky jako já, ale bohužel realita byla jiná. Redding přicházel už se zkušenostmi s touto motorkou, protože s ní závodil v BSB, takže jeho předpoklady byly vyšší než tehdy moje, ale bohužel výsledky zůstaly za očekáváními. Realita je ale taková, že titul v šampionátu superbiků rozhodně není snadné získat,“ řekl Alvaro Bautista.