vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 9. května do 15. květen 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Bautista: Úroveň šampionátu vzrostla

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Bautista: Úroveň šampionátu vzrostla
21.01.2022
 

Alvaro Bautista věří, že se společně s Ducati vrátí v letošní sezoně na vítěznou vlnu.


Alvaro Bautista v posledních dvou letech v barvách Hondy prožil dvě nelehké sezony, kdy se mu nepodařilo výsledkově nijak výrazněji prosadit. Nyní se vrací zpět k Ducati, kde v roce 2019 nebýt několika chyb mohl získat mistrovský titul.

Jak nyní španělský závodník přiznává, za poslední dvě sezony nasbíral spoustu zkušeností a zároveň jezdecky výrazně vyrostl. Bautista si je ale také vědom toho, že úroveň konkurence ve WorldSBK výrazně vzrostla.

„Dnes cítím, že jsem silnější, i přesto ale nechci stanovovat nějaká očekávání. Pokusím se využít všechny moje zkušenosti k tomu, abych dosáhl co nejlepších výsledků. Zároveň si musím dát pozor na to, abych neopakoval chyby, které jsem dělal v roce 2019. Je ale pravdou, že šampionát je nyní jiný, než byl před třemi lety. Je zde více silných jezdců, kteří bojují o titul a pódiová umístění. Myslím si, že úroveň celkově stoupla, protože v roce 2019 o vítězství bojovali tři jezdci. Důležité bude, aby mi motorka sedla a mohl jsem jezdit, tak, jak potřebuji, pak budu schopen podat maximální výkony,“ řekl Alvaro Bautista.