vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

BMW v roce 2021 se dvěma satelity

Foto: Dorna WorldSBK Organization
BMW v roce 2021 se dvěma satelity
28.11.2020
 

Továrna BMW v sezoně 2021 pojede superbikový svět se svým oficiálním týmem, ale také podpoří dvě satelitní formace.


Rodina BMW se pro Mistrovství světa Superbike rozroste. Spolu s oficiálním týmem BMW Motorrad WorldSBK budou v nadcházející sezóně 2021 závodit dva satelitní týmy BMW. Bude to italský tým RC Squadra Corse a německý tým Bonovo Action. Oba týmy budou závodit s jedním motocyklem BMW M 1000 RR. Italský tým nasadí svůj stroj v sedle s irským závodníkem Eugenem Lavertym, zatímco německá formace v seriálu WorldSBK představí zkušeného německého závodníka Jonase Folgera. Oba týmy budou úzce spolupracovat s BMW Motorrad Motorsport a BMW Motorrad WorldSBK Teamem.

Tým RC Squadra Corse v čele s majitelem týmu Roberto Colombem, se v roce 2021 objeví pod novým názvem, ale již nějakou dobu je přítomen v paddocku světových superbiků. Tým od roku 2016 startuje v Mistrovství světa superbiků a objevil se také v letošním Mistrovství světa Supersport. 34letý Laverty je jedním z nejzkušenějších jezdců WorldSBK. V roce 2020 dokončil svou první sezónu s BMW, jako jezdec týmu BMW Motorrad WorldSBK. Od samého začátku se Laverty úzce podílel na vývoji BMW M 1000 RR a přináší do týmu RC Squadra Corse spoustu zkušeností.

V čele týmu Bonovo Action je majitel týmu Jürgen Röder a manažer týmu Michael Galinski. Tým v roce 2020 s Jonasem Folgerem ovládl Mezinárodní Německé mistrovství motocyklů IDM. Folger získal mistrovský titul a vyhrál všech osm závodů v sezóně IDM 2020. Tým také s Folgerem nastoupil na dvou akcích WorldSBK v Barceloně a Estorilu, přičemž tým i jezdec podali přesvědčivé výkony. 27letý Folger zahájil svoji mezinárodní kariéru v roce 2008. V následujících letech závodil ve všech třídách Mistrovství světa MotoGP, od kategorie 125cc (později Moto3), přes Moto2 a poté MotoGP.