nzi-2020
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Davies jedná s GoEleven

Foto: Ducati
Davies jedná s GoEleven
29.10.2020
 

Chaz Davies prozatím nemá místo v žádném týmu pro rok 2021, nicméně přiznal, že jedním z týmů, se kterým aktuálně jedná, je GoEleven.


Britský pilot Chaz Davies přišel na konci letošní sezony WorldSBK o místo v továrním týmu Aruba.it-Ducati, kde ho nahradil mladý Ital Michael Ruben Rinaldi. Nedávno italská médie přišla s informací, že Davies jedná s týmem Althea Racing pro sezonu 2021, kdy by se s týmem Genesio Bevilacqua měl představit v Mistrovství světa Superbike. Tuto informaci ovšem ihned vyvrátil samotný Genesio Bevilacqua a následně i britský závodník.

„Na tomto příběhu, že budu jezdit na Ducati pro Altheu, není nic pravdivého. Genesio mne kontaktoval a zeptal se na mou situaci. Všechno jsem mu řekl. Opravdu není na zprávě o dohodě nic pravdivého,“ komentuje na stránkách speedweek.com zprávu italských medií Chaz Davies.

Chaz Davies ovšem přiznal určitá jednání s týmem GoEleven, ve kterém se po odchodu Rinaldiho hledá jezdec pro Ducati a rok 2021. Pokud by se tým GoEleven s Daviesem dohodl, mohl by dokonce od Ducati obdržet nejen zcela nový stroj, ale i plnou tovární podporu a i zřejmě i sponzorské peníze od titulárního partnera továrního týmu, aby mohla být Daviesovi vyplácena plnohodnotná mzda.

„Jednáme o tom. Aby se to ovšem uskutečnilo, musely by všechna ozubená kola do sebe perfektně zapadnout,“ říká Chaz Davies.