KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Granado pojede svět s MIE Honda

Foto: MIE Racing Honda
Granado pojede svět s MIE Honda
07.12.2022
 

Brazilský jezdec Eric Granado se s týmem MIE Honda jednorázově představil v roce 2020 a nyní bude za tým závodit i v příští sezoně.


Brazilský jezdec Eric Granado se v sezóně 2023 vrátí do mistrovství světa MOTUL FIM Superbike s týmem MIE Racing Honda, se kterým debutoval v sezoně 2020. Granado má zkušenosti z WorldSBK z jednorázového víkendu s týmem, ale v posledních sezonách závodil také ve španělském šampionátu superbiků a také v MotoE, kde v roce 2023 pojede opět.
Granado působí ve světovém poháru MotoE od roku 2019 a ve 32 závodech tohoto seriálu elektromotocyklů zaznamenal deset vítězství a 14 umístění na stupních vítězů a jeho nejlepším celkovým umístěním je druhé místo na konci světového poháru roku 2022. V sezóně 2022 nestačil v boji o titul na Dominiqua Aegertera a v příští sezóně, kdy přestoupí do týmu GYTR GRT Yamaha WorldSBK, obnoví soupeření s tímto švýcarským jezdcem na startovním roštu WorldSBK.
V roce 2021 Granado startoval ve španělském šampionátu Superbike a obsadil páté místo s pěti umístěními na stupních vítězů. Ve WorldSBK debutoval o rok dříve, kdy závodil za tým MIE Racing Honda a hned při svém debutu bodoval, když v prvním závodě v Estorilu obsadil 15. místo. Předtím působil v tehdejším šampionátu FIM CEV Moto2, který v roce 2017 vyhrál, zatímco má zkušenosti také z mistrovství světa Moto2 a Moto3, když debutoval v roce 2012 v Moto2 a o rok později v Moto3.

Eric Granado
„Jsem opravdu velmi šťastný, že v roce 2023 budu moci poprvé závodit ve World Superbike. Především bych chtěl poděkovat Midori, Hondě a všem sponzorům. Dlouho bylo mým cílem dostat se do World Superbike. Vyhrál jsem čtyři brazilské šampionáty Superbike a poslední dvě sezony jsem závodil ve španělském šampionátu Superbike. Je to kategorie, kterou znám, i když samozřejmě mistrovství světa je na vyšší úrovni. V roce 2020 jsem jel kolo v Portugalsku v týmu MIE Racing Honda a moc se mi to líbilo, rád jsem viděl, jak tým pracuje, a Midori mi dala najevo, že se v týmu cítím vítaný.
Domlouvali jsme se, že zkusíme spolupracovat, a teď se nám to podařilo. Myslím, že je to skvělá příležitost pro mě a mou kariéru, a jsem si jistý, že budeme mít konkurenceschopný motocykl, a že můžeme všichni společně s Hondou dobře pracovat na vylepšení stroje. Bude to pro mě velká výzva, bojovat s rychlými jezdci světové úrovně, ale budu se snažit se od nich hodně naučit a vydat ze sebe maximum, abych každý víkend dosáhl dobrých výsledků s cílem přijet na konec sezony s vědomím, že jsem odvedl dobrou práci. Doufám, že mě brazilští fanoušci podpoří, už je to tolik let, co brazilský jezdec závodil v mistrovství světa. Doufám, že budu svou zemi reprezentovat co nejlépe.“


Midori Moriwaki, majitelka týmu
„Jsem naprosto potěšená, že mohu Erica přivítat v týmu MIE Racing Honda. Měli jsme možnost s Ericem spolupracovat, když se připojil k týmu MIE Racing Honda na závěrečném podniku sezony mistrovství světa WorldSBK 2020 v Estorilu. V prvním závodě skončil v první patnáctce a ve druhém závodě blízko bodovému místu, což na nás udělalo velký dojem. Talent, který ukázal, jeho rychlost, profesionalita a v neposlední řadě jeho přístup, jsou pro mě klíčové hodnoty a myslím, že do struktury MIE Racing Honda Teamu skvěle zapadne. Chtěla bych také ze srdce poděkovat Tatimu za dva úžasné společné roky, za jeho tvrdou práci a naprosté nasazení pro tým. Přejeme mu do budoucna vše nejlepší.“

Jižní Amerika má ve WorldSBK bohatou a stále se rozrůstající historii a Granado k ní v roce 2023 přidá další. Kolumbijec Yonny Hernandez bodoval ve své jediné sezoně WorldSBK v roce 2018, v poslední době se zde objevili jezdci z Argentiny a Chile. Leandro "Tati" Mercado, který odchází z týmu MIE Racing Honda, a Maximilian Scheib byli během své kariéry bodujícími jezdci a účastníky první desítky. Granado bude doufat, že půjde ve stopách Alexe Barrose, prvního vítěze WorldSBK z Brazílie a Jižní Ameriky. Argentina navíc v roce 2018 hostila první kolo WorldSBK v Jižní Americe a v roce 2023 by měla hostit finále sezony.