Závody u nás i v zahraničí v období od 20. září do 26. září 2021.

Jayson Uribe dokončí sezonu u Pederciniho

30.07.2021

Americký jezdec Uribe se na zbytek roku 2021 připojí k týmu Pedercini Kawasaki.

OUTDO TPR Team Pedercini Racing vyřešil odchod italského závodníka Samuele Cavalieriho, který italský tým opustil těsně před závodem v Donington Parku. Od závodu v Mostě se do konce letošní sezony na Kawasaki v barvách Pederciniho týmu představí dvaadvacetiletý americký jezdec Jayson Uribe. Ten od roku 2018 závodí doma v USA v šampionátu MotoAmerica střídavě v kategoriích Superbike a Supersport. Má ale také zkušenosti s evropskými okruhy. V roce 2013 startoval v britském šampionátu GP125cc, kde obsadil 11. místo v šampionátu s nejlepším výsledkem sedmého místa. O rok později ve stejné sérii, ale v kategorii Moto3, získal třetí místo v šampionátu, přičemž šestkrát se umístil na stupních vítězů. V roce 2015 startoval ve francouzském mistrovství Superstock600 a stal se prvním Američanem, který zvítězil v jednom ze závodu tohoto šampionátu. Následující dva roky působil také v evropském šampionátu FIM Moto2, ve kterém skončil těsně za první desítkou.

Jayson Uribe
„Jsem nesmírně nadšený, že jsem dostal příležitost jezdit s týmem OUTDO TPR Team Pedercini v Mostě. Myslím, že to bude velká zábava, když budu moci spolupracovat s tak skvělým a dobře zavedeným týmem. Jsem také nadšený, že se znovu spojím s několika lidmi, kteří už v týmu jsou a které znám (poznámka - rodina Gimbertových) z roku 2015, kdy jsem závodil ve francouzské sérii Superbike v kategorii Superstock. Bude dobré vrátit se na Kawasaki. Nemám tolik zkušeností na zeleném stroji a je to nová trať, takže to určitě bude velké učení, zejména s pneumatikami Pirelli, které také neznám, ale jsem připraven na výzvu. Všichni mě zatím velmi podporují a být konečně v paddocku World Superbike, což je místo, kde jsem chtěl být už dlouho, je skvělé. Dělám vše pro to, abych byl připraven jak fyzicky, tak psychicky. Nemohu než poděkovat Luciovi a OUTDO TPR Teamu Pedercini za tuto příležitost.“