vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. června do 5. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Kawasaki: Musíme postavit novou motorku

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Jan Štukl
Kawasaki: Musíme postavit novou motorku
18.04.2019
 

Závodní ředitel Kawasaki přiznal, že jediným řešením, jak konkurovat Ducati, je pro příští rok postavit novou motorku.


Prvních jedenáct závodů šampionátu Mistrovství světa Superbiků v letošní sezoně jasně ovládl Alvaro Bautista na tovární Ducati, zatímco loňský lídr šampionátu Jonathan Rea na Kawasaki musel jen smutně přihlížet.

Nyní se k této situaci vyjádřil i závodní ředitel továrny Kawasaki, pan Ichiro Yoda, který prohlásil, že jediným řešením je pro rok 2020 postavit novou motorku. S aktuální technikou dle slov Yody nemůže Kawasaki porážet Ducati, která má k dispozici techniku převzatou z MotoGP.

„Dohnat Ducati v letošní sezoně bude obtížné. Jejich motor stejně jako celý paket pochází z MotoGP. Je to motocykl z MotoGP na pneumatikách Pirelli. S homologovanými díly jednoduše nemůžeme dosáhnout na výkon Ducati, nedostaneme se na jejich otáčky na motoru. Řešením bude pro příští rok postavit novou motorku. Abychom byli opět konkurenceschopní, musíme popřemýšlet nad motorkou podobnou MotoGP. Musí to být extrémní motorka, kterou budeme produkovat v limitované sérii, pro Kawasaki není problém postavit 500 takových motocyklů. Zároveň ale nevím, zda je tato cesta pro náš šampionát správná,“ řekl Ichiro Yoda