MMB Shop
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. dubna do 18. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Kawasaki na dráze v Portimau

Foto: Kawasaki
Kawasaki na dráze v Portimau
05.03.2021
 

Tovární tým Kawasaki Racing a tým Orelac Racing VerdNatura, se představily v Portimau.


Zpět v akci byly včera dva týmy továrny Kawasaki. Tím prvním byl oficiální Kawasaki Racing Team, který měl na dráze pouze Jonathana Reye, když Alex Lowes se zotavuje z tréninkového zranění. Rea najezdil téměř padesát kol, během kterých pracoval na nastavení nového stroje Kawasaki Ninja ZX-10RR. Brit dosáhl nejlepšího času 1:41,472. Tovární tým měl testovat i dnes, ale z důvodu nových pravidel omezeného testování a špatné předpovědi počasí, test po prvním dni práce ukončil.

Na dráze byl i tým Orelac Racing VerdNatura, a to se svým zástupcem superbikové kategorie Isaacem Viñalesem a dvojicí supersportových pilotů Raffaela De Rosy a Leonardem Taccinim.

Jonathan Rea
„Byl to pozitivní test, protože při pohledu na předpověď počasí před příjezdem jsme si nebyli jisti, kolik času na trati budeme mít. Dnes jsme ale najezdili 48 kol. S motocyklem jsem se cítil dobře a okamžitě jsem jezdil docela rychle. Okruh Portimao odvedl dobrou práci i na novém asfaltu. Mohl jsem to vyzkoušet, ale co je důležitější, zaměřili jsme se na nastavení motocyklu a potvrzení některých hlavních položek, se kterými začneme sezónu. Hráli jsme si s převody a pracovali s elektronickými strategiemi pro management výkonu. Cítím se teď docela dobře. Dokázali jsme dosáhnout velmi dobrých časů na kolo. Přišlo nejnovější sedlo, takže jsme se zaměřili na aerodynamiku motocyklu a získali pohodlnou jízdní pozici. S novým sedlem a křídlovými tunely v zadní části jsme mohli získat opravdu dobré informace. Kromě nového sedla jsme provedli několik testů "back-to-back" se starou kapotáží a novou kapotáží. Viděli jsme, že verze 2021 měla v datech určitou rychlost navíc, což bylo docela povzbudivé.“