Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.

Krátký, ale pozitivní test KRT

03.12.2022

Jezdci týmu Kawasaki Racing Jonathan Rea a Alex Lowes vyjeli v pátek 2. prosince na trať se svými stroji Ninja ZX-10RR, aby zahájili důležitou přípravu na mistrovství světa FIM Superbike 2023.

Plánovaný dvoudenní test na 4,423 km dlouhém okruhu Circuito de Jerez - Angel Nieto byl kvůli dřívějšímu deštivému počasí zkrácen na půl dne, a to v pátek odpoledne. Na téměř suché trati Lowes i Rea pracovali na různých testovacích položkách, a to jen několik dní po skončení závodní sezony 2022.
V konečném součtu měl každý z jezdců dostatek času na trati, aby si vytvořil názor na nové položky, přičemž Rea skončil jako nejrychlejší jezdec s časem 1'39,911, který zajel v 39. kole z 50. Alex vyjel odpoledne na trať jako první, a to na vlhkém, ale osychajícím povrchu trati. Během jediného nabitého odpoledního tréninku také zajel 50 kol, přičemž si vyměnil dvě motorky v nových barvách týmu pro zimní testy. Lowes byl celkově třetí nejrychlejší s nejlepším časem 1'40,342, a to navzdory ne zcela ideálním podmínkám na trati.
Další test jezdců týmu KRT se uskuteční koncem ledna 2023, opět v Jerezu.

Jonathan Rea
„Byl to velmi cenný test, protože jsme museli učinit rozhodnutí o některých "těžkých" částech pro mimosezónní období, abychom mohli příští rok začít v dobrém. Měli jsme jen tři nebo čtyři takové důležité položky, u kterých jsme museli říct ano nebo ne. Jízda na motorce 2023 je dobrá. Jsou oblasti, které musíme zlepšit, protože stále děláme počáteční práce, zejména po stránce elektroniky. Ale krok za krokem budeme dávat balíček dohromady. Trať nikdy nebyla v dokonalém stavu, protože na ní stále byly vlhké skvrny, ale byli jsme schopni učinit některá rozhodnutí. Jsem rád, že můžu jít do mimosezónního období zdravý a spokojený. Už se těším na několik týdnů dovolené.“

Alex Lowes
„Na motorce jsem se cítil dobře, i když počasí nám na tomto testu trochu nepřálo, což znamená, že jsme na trati strávili jen poslední odpoledne. Když jsem začal, byla trať ještě dost vlhká, ale využili jsme tento čas k vyzkoušení některých věcí, které se netýkaly celkového výkonu. Měli jsme několik nových nápadů pro rok 2023, takže jsem strávil několik dalších hodin testováním některých nových dílů, přičemž na zadní části motocyklu jsem měl některá pozitiva a některá negativa. Dobré bylo, že jsme najeli hodně kol, takže máme spoustu informací, abychom se pokusili dát všechno dohromady a udělat dobrý krok pro test na konci ledna.“