vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Letos již bez WSBK? Vše je možné...

Zdroj: Speedweek.com
Letos již bez WSBK? Vše je možné...
09.04.2020
 

Carmelo Ezpeleta naznačil, že by se letos již nemusel konat žádný závod Mistrovství světa Superbike.


Motoristický server Speedweek.com přišel se zajímavým článkem na téma Mistrovství světa Superbike 2020. V článku se píše, že za jistých podmínek se již letos nemusí konat žádný závod šampionátu WorldSBK. Jak píše Günther Wiesinger a specialista na světové superbikové závodění, Ivo Schützbach, superbiky jsou na rozdíl od MotoGP vyloženě evropskou záležitostí. Ze zámořských závodů je v plánu již pouze Argentina, vše ostatní se má jet v Evropě a navíc pět závodů v Itálii nebo Španělsku, což jsou aktuálně dva nejvíce napadené státy virem Sars-Cov-2.

Sportovní ředitel WorldSBK, Španěl Gregorio Lavilla, sice v článku zmiňuje možnost závodění od srpna do listopadu, až evropské státy uvolní hranice, nicméně drtivá většina paddocku WSBK je z Itálie nebo Španělska a je velmi nepravděpodobné, že tyto dvě země, společně s Německem a Velkou Británií, v následujících měsících naplno a především bez omezení, otevřely své hranice a umožnili pořádání akce, ne které se sejde několik tisíc lidí.

Vše poté vystihuje boss pořádající promotérské skupiny, Dorna Sports, pan Carmelo Ezpeleta. „Jsme ve válce. Je možné, že v roce 2020 nebude žádné motocyklové Mistrovství světa,“ říká na stránkách speedweek.com pan Carmelo Ezpeleta. „Ve Španělsku je situace velmi špatná, stejně jako v Itálii a Francii. Než budeme mít nějaké vakcíny, které by zastavily šíření koronaviru, bude velmi obtížné nebo nemožné zorganizovat Grand Prix a další významné události. I když by se život měl opět trochu normalizovat, zákazy cestování zůstanou na místě ve všech zemích. Kdyby tomu tak nebylo, byli by blázni. Nejsem příliš přesvědčen, že budeme moci zahájit sezonu, přestože na tom budeme tvrdě pracovat. Zvažujeme všechna možná řešení.“