KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Lorenzo Baldassarri věří ve zlepšení

Foto: Yamaha
Lorenzo Baldassarri věří ve zlepšení
25.05.2023
 

Italský závodník Lorenzo Baldassarri při soukromém testu v Misanu nalezl potřebnou jistotu a nyní věří, že se bude závod od závodu lepšit.


Jedním ze zklamání letošní superbikové sezony je Ital Lorenzo Baldassarri, který po špičkových výkonech v mistrovství světa supersport přestoupil pro letošní rok o kategorii výše. Zatímco jeho velký loňský soupeř Dominique Aegerter začíná pokukovat po boji o pódium, tak Baldassarri je rád za každý získaných bod, kterých má prozatím pouhých šest. Šestadvacetiletý Ital absolvoval soukromý test v Misanu a po jeho zakončení novinářům sdělil, že je nyní připraven zlepšit své výsledky.

Lorenzo Baldassarri
„Zaměřili jsme se na oblast brzd, protože jsme z Barcelony věděli, že musíme něco změnit na geometrii motocyklu. První den jsme to udělali a já tomu přizpůsobil svůj jízdní styl a určitě musíme v tomto směru pokračovat a zlepšovat se. V oblasti brzdění jsme udělali krok k tomu, abych lépe zatáčel a lépe vyjížděl s motorkou ze zatáčky. V Barceloně jsme začali pracovat na elektronice, ale něco nám chybělo při nájezdu do zatáčky, takže jsme měli problémy i při výjezdu ze zatáčky. Na elektronice jsme udělali kus dobré práce. Tento test jsme potřebovali, protože jsme se v Barceloně minule hodně trápili. Tam jsme test vynechali, takže jsem potřeboval znovu najít rychlost a lépe porozumět motorce na trati, kterou dobře znám. Myslím, že teď si to můžeme užít Konečně jsme se dostali do světa Superbiků a můžeme na motorce jezdit jako ti nejlepší. V posledních závodech jsem byl občas silný, ale měl jsem vzestupy i pády. Doufám, že o normálním víkendu se budu zlepšovat každým tréninkem.“