KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. srpna do 14. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Lorenzo Baldassarri za Evan Bros.

Foto: Evan Bros. Team
Lorenzo Baldassarri za Evan Bros.
12.01.2022
 

Baldassarri se připojil k týmu Evan Bros. WorldSSP pro boj o titul v roce 2022


Pro mistrovství světa FIM Supersport 2022 bylo potvrzeno další jméno - Lorenzo Baldassarri se připojil k týmu Evan Bros. WorldSSP Yamaha a sezonu 2022 se s týmem pokusí znovu získat titul mistra světa jezdců. Baldassarri s sebou přináší osmileté zkušenosti z Moto2 a také titulový rodokmen, když v roce 2011 získal titul v Red Bull MotoGP Rookies Cupu.

Baldassarri poprvé okusil stroje WorldSSP při listopadovém testu v Jerezu s týmem MV Agusta, ale nyní Ital podepsal smlouvu s týmem Evan Bros. WorldSSP Yamaha pro rok 2022, kde bude závodit po boku Maďara Petera Sebestyena. Tým vyhrál šampionát jezdců v letech 2019 a 2020, ale v roce 2021 mu byl hattrick odepřen a bude doufat, že se mu v roce 2022 podaří titul znovu získat.

Pětadvacetiletý Baldassarri přináší do týmu bohaté zkušenosti, protože v roce 2011 vyhrál Red Bull MotoGP Rookies Cup a v roce 2013 debutoval na světové scéně ve třídě Moto3. V Moto3 strávil jednu sezonu, než v roce 2014 přestoupil do třídy Moto2, kterou až dosud nazýval svým domovem.

V Moto2 se zúčastnil 134 závodů a získal pět vítězství, z nichž první přišlo v Misanu v roce 2016. Dále získal 12 umístění na stupních vítězů, včetně prvního v Austrálii v roce 2015. V roce 2018 Baldassarri obsadil v šampionátu páté místo, což se ukázalo jako jeho nejlepší výsledek v šampionátu během jeho působení v Moto2. Rok 2019 zahájil třemi vítězstvími v úvodních čtyřech závodech, ale v této formě nedokázal pokračovat, protože se v průběžném pořadí propadl na sedmé místo. Po skončení působení v Moto2 se Baldassarriho pozornost nyní zaměří na WorldSSP, kde se bude snažit vrátit na vítěznou dráhu.

Lorenzo Baldassarri
„Těším se na novou výzvu v mistrovství světa supersportů s týmem Evan Bros. WorldSSP Yamaha a s Yamahou. Jsem velmi šťastný a motivovaný, takže se budu připravovat, jak nejlépe dovedu, abych byl připraven na start sezony, který je naplánován na 10. dubna. Chtěl bych poděkovat lidem kolem sebe, kteří mě podporují a týmu, který mi věří a dal mi tuto příležitost. Jsem si jistý, že jsem byl zařazen do velmi solidního projektu s velmi profesionálními lidmi. Mými hlavními cíli je vydat ze sebe vždy to nejlepší, co umím, co nejdříve se adaptovat na danou kategorii a začít okamžitě bojovat o bodované pozice. Nemohu se dočkat, až usednu na motorku k testům a těším se na začátek sezony.“