KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Oliver König trénoval flattrack

Tisková zpráva týmu Movisio Racing
Oliver König trénoval flattrack
22.09.2022
 

König před závody ve Španělsku trénoval flattrack se Salačem. Řádili spolu na Markétě.


Dunivý zvuk, létající kousky hlíny a hlavně samé vtípky. Takhle to vypadalo na tréninku flattracku na pražské Markétě, kam dorazili Oliver König a Filip Salač. A to pod dohledem Ervína Krajčoviče, který se účastní mistrovství světa ve flattracku. „Moc mě to baví, je to ideální příprava na závody, protože se při tom učím citu se zadním kolem a projíždění smykem,“ pochvaloval si König, kterého čeká o víkendu pokračování MS superbiků v Katalánsku, konkrétně v Barceloně.

Jezdili na motorkách těsně vedle sebe, zkoušeli si starty. A po návratu do boxů se jen smáli a špičkovali se. „Sice si vyhrál, ale start si ulil,“ dodal s úsměvem Filip Salač, který se účastní mistrovství světa silničních motocyklů v kategorii Moto2. A zároveň je velkým kamarádem Olivera Königa. „Na tréninku děláme hodně blbostí a malých naschválů. Užíváme si to,“ dodal König. „Pořád mezi sebou soupeříme a furt chceme být lepší než ten druhý,“ doplnil ho Salač.

Oba jezdili na okruhu pražské Markéty, která běžně slouží pro závodníky na ploché dráze. „Kluci jsou sice z jiného odvětví, ale mají cit pro plyn a motorku obecně. Je to pro ně dobrý trénink a užijí si hodně srandy,“ popsal Ervín Krajčovič, který je nejlepším českým jezdcem v seriálu mistrovství světa flattracku. Ten zavítá v sobotu do Pardubic. „Klidně bych se na šampionát ve flattracku přišel podívat, ale nemohu, protože budu ve Španělsku. Jel jsem ale o víkendu závody českého mistráku v Chabařovicích,“ dodal König.

A kdo by měl ve flattracku mezi talentovanými českými jezdci největší potenciál? „S Oliverem jsem toho odjel více, tak asi on. Myslím, že by Filipa v závodě asi porazil,“ dodal Krajčovič.

König čeká závodní víkend v Barceloně. V tom minulém ve Francii skončil na 22. místě a osmnáctý. Zejména v prvním dni se dostával hodně do soubojů a na nejrychlejší jezdce ztratil méně než minutu. „To mě bavilo hodně a rád bych podobný výkon předvedl také ve Španělsku. Nejlépe se posunul ještě dopředu,“ dodal jezdec z týmu Orelac Racing.