KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Před Bautistou je šance na kartu v MotoGP

Foto: Petr Štola, zdroj speedweek.com
Před Bautistou je šance na kartu v MotoGP
05.12.2022
 

Alvaro Bautista se nebrání startu v MotoGP, kam by ho mohla dostat divoká karta pro Ducati sponzorovanou společností Aruba.


Společnost Aruba, poskytovatel informačních technologií, je od roku 2015 hlavním sponzorem továrního týmu Ducati Superbike. Od roku 2019 společnost Stefana Cecconiho má svou reklamu také na motocyklech Ducati a kombinézách továrních jezdců MotoGP. Smlouva ve WorldSBK již byla prodloužena do konce roku 2024, kdy se bude slavit desáté výročí. V roce 2022 se v MotoGP představil stroj s titulárním sponzorem Aruba, který pilotoval Michele Pirro a stejný stroj se představí i v roce 2023. Jak zjistil magazín speedweek.com, jedním z možných pilotů divoké karty Ducati by mohl být i letošní Mistr světa WorldSBK, Alvaro Bautista.

Alvaro Bautista
„S Ducati jsem o tom ještě nemluvil, ale sponzor Superbike, společnost Aruba, má ve smlouvě s Ducati na rok 2023 zahrnutou divokou kartu. Samozřejmě, rád bych si vyzkoušel motorku MotoGP a trochu ji pochopil. Kdybych se cítil dobře, promluvil bych si o tom s Gigim. A kterou trať bych chtěl jet s Ducati MotoGP - Barcelonu“