CzechBike Yamaha MotoGP 950 all
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Představení Kawasaki Puccetti Racing

Foto: Kawasaki
Představení Kawasaki Puccetti Racing
07.02.2023
 

Nezávislý tým Kawasaki představil své barvy pro letošní sezónu s jezdcem WorldSBK Tomem Sykesem a vyzyvatelem WorldSSP Canem Oncuem.


Sezóna MOTUL FIM Superbike World Championship je na spadnutí a nejnovějším týmem, který zahájil svou kampaň, je tým Kawasaki Puccetti Racing, který bude v roce 2023 bojovat v závodech WorldSBK a WorldSSP. V týmu WorldSBK došlo ke změně v sestavě, protože po roční přestávce v šampionátu do týmu přichází mistr světa z roku 2013 Tom Sykes, zatímco tým WorldSSP bude mít jednoho jezdce v podobě Cana Öncü. Turecká hvězda nyní vstupuje do svého čtvrtého roku v šampionátu supersportů.
Prezentace týmu se konala v italském Reggio Emilia a v neděli byla živě přenášena na týmovém Instagramu, aby jej mohli sledovat fanoušci po celém světě. Akce se zúčastnili sponzoři týmu Manuela Puccettiho, kteří měli všichni možnost setkat se s oběma jezdci, kteří tvoří sestavu týmu pro rok 2023, a také poprvé vidět livreje pro rok 2023 na Sykesově stroji ZX-10RR a Öncüově motocyklu ZX-6R Supersport.
Na obou motocyklech je stejně jako v posledních letech výrazně použita zelená barva Kawasaki, doplněná o bílou, černou a červenou barvu, aby oba motocykly na trati skutečně vynikly, protože Sykes a Öncü budou v roce 2023 usilovat o co nejlepší výsledky. Tým nyní dokončil zimní testování, když se zúčastnil nedávných testů v Jerezu a Portimau, přičemž všechny oči se nyní upírají k úvodnímu kolu sezóny v Austrálii, které se uskuteční již za několik týdnů.

Tom Sykes
„Prezentace byla fantastická, v plném italském stylu. Fascinující místo, spousta lidí a spousta dobrého jídla k ochutnání. Vše bylo zorganizováno tím nejlepším možným způsobem a já Manuelovi a jeho personálu gratuluji. Bylo příjemné setkat se s našimi sponzory. Pochopil jsem, že jsou nám opravdu blízcí a sledují nás s nadšením. Při zimních testech bylo mým prvním cílem usadit se a seznámit se s týmem. Cíl byl splněn, protože se s nimi cítím velmi dobře, a také proto testy dopadly dobře. Ještě nás čeká nějaká práce, ale položili jsme základy pro dobrou sezónu. Na první podnik na Philip Islandu se těším s důvěrou.“

Can Öncü
„Byla to skvělá párty, ideální způsob, jak zahájit sezónu 2023. Máme mnoho příznivců a je to pro nás skvělá motivace. Velký potlesk patří Manuelovi a jeho personálu, který zorganizoval tak krásný večer. Zimní testování proběhlo dobře a já jsem si užil spoustu zábavy. Jsem připraven a jsou zde všechny předpoklady pro skvělou sezónu.“