KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Razgatlioglu o nováčcích na Yamahách

Foto: Yamaha
Razgatlioglu o nováčcích na Yamahách
01.12.2022
 

Toprak Razgatlioglu okomentoval příhod nováčků do Yamahy ve WorldSBK v roce 2023.


Sezona 2022 MOTUL FIM Superbike World Championship je v historických knihách, ale jubilejní 35. sezona se přibližuje. Startovní listina pro příští rok je již nabitá a s každým podpisem roste očekávání. V týmu GYTR GRT Yamaha WorldSBK se v sedle Yamahy YZF-R1 objeví dva nováčci. Do WorldSBK postoupil úřadující dvojnásobný mistr světa FIM Supersport Dominique Aegerter, zatímco mistr světa Moto2 z roku 2021 Remy Gardner přechází z MotoGP. Oba upoutali pozornost mistra světa superbiků z roku 2021 Topraka Razgatlioglua, přičemž Turek naznačil, že by oba mohli v roce 2023 okamžitě výrazněji zasáhnout do třídy WorldSBK.
Aegerter v roce 2022 vyhrál ohromujících 17 závodů, stejně jako svých deset v senzační nováčkovské sezoně 2021. Díky 35 pódiím a 11 umístěním na stupních vítězů během dvou sezón je Aegerter již nyní jedním z nejlepších jezdců WorldSSP, zatímco Gardner bude ve třídě WorldSBK a vlastně i v paddocku debutovat. Australan měl ve své jediné sezoně v MotoGP těžké období, ale přejde do WorldSBK a týmu GYTR GRT Yamaha, který se umístil na stupních vítězů a bude usilovat o první vítězství v závodě WorldSBK.

Toprak Razgatlioglu
„Aegerter je velmi dobrý jezdec a v závodě je silný, zejména v poslední části. Motorky o objemu 600 ccm jsou jiné než Superbike, ale myslím, že jeho styl je podobný stylu Superbike, ale to se nedá říct, dokud ho neuvidím. Je silný, protože 600ccm Yamaha a R1 Yamaha nejsou příliš odlišné a bude snazší jezdit na R1 poté, co jste jezdili na R6. Říkám to proto, že Locatelli byl také mistrem světa ve WorldSSP a potom přišel na R1 Yamaha a jezdil velmi dobře. Jen je potřeba trochu víc jezdit stylem Superbike, aby v závodě lépe udržel zadní pneumatiku. Aegerter je zkušený jezdec, takže uvidíme, jak se mu bude dařit příští rok.
Remy Gardner přichází z MotoGP a ta motorka je úplně jiná. Doufám, že pojede velmi dobře, protože Yamaha je v zatáčkách velmi silná. Uvidíme během testu.“