vr2020_950

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.

Razgatlioglu se rozloučil se sezonou pódiem

22.11.2022

Razgatlioglu a Pata Yamaha with Brixx WorldSBK zakončili rok 2022 pódiem v superpole race a druhým místem v šampionátu.

Toprak Razgatlıoğlu a jeho týmový kolega Andrea Locatelli poslední den závodů na australském okruhu Phillip Island Grand Prix zakončili své kampaně v mistrovství světa FIM Superbike 2022 dobrým umístěním na stupních vítězů a trojicí výsledků v první pětce.
Nedělní Superpole Race přinesl další vzrušení pro 43 549 fanoušků, kteří se uplynulý tento víkend odvážili odolat živlům, po sobotním "mokro-suchém" první závodě se Razgatlıoğlu, pilot týmu Pata Yamaha with Brixx WorldSBK, naposledy v této sezóně postavil na bednu s Yamahu R1 WorldSBK s číslem 1, když si dojel napínavou jízdou pro druhé místo. Druhý závod nabídl stejnou akci, jakou si fanoušci WorldSBK užívali po celý rok. O vítězství bojovala trojice Razgatlıoğlu, Bautista a Rea poté, co Razgatlıoğlu v pátém kole po úžasném dvojitém předjetí v Millerově zatáčce vybojoval pódium. Závod byl bohužel v 17. kole přerušen červenou vlajkou, takže Razgatlıoğlu zakončil sezónu čtvrtým místem, po němž se jeho týmový kolega vrátil do formy dvěma velmi konzistentními a pozitivními jízdami na pátém místě.
Od 13. do 15. prosince se tým vrátí na trať, aby na okruhu Circuito de Jerez absolvoval třídenní soukromý test a intenzivně pracoval na přípravě na novou titulovou kampaň v roce 2023, kdy se pokusí získat zpět "Trojkorunu".

Toprak Razgatlıoğlu
„V každém tréninku jsme se snažili najít dobrou přilnavost a dobré nastavení a také poslední závod byl velmi zvláštní, protože po deseti kolech cítím velký pokles zadní pneumatiky - také vidím Alexe, že také hodně tlačí a po dvou kolech vidím, jak se mu protáčí zadek, takže si říkám, že poslední dvě kola ho předjedu. Ale pak vidíme červenou vlajku, ale mám z něj velkou radost, potřebuje prémie, protože má dvě děti Tento víkend byl velmi dobrý, a tak jsme poslední závod dokončili na čtvrtém místě, ale na druhém v šampionátu. V Superpole Race Alvaro dobře zariskoval, ale už je mistrem světa, takže může riskovat Stále jsme bojovali o druhé místo v šampionátu, takže jsme nasadili stejné pneumatiky jako Johnny a právě s ním bojujeme. Na začátku závodu jsem viděl, že je všude sucho, takže jsem si myslel, že Alvaro vyhraje. Ještě jednou mu gratuluji k prvenství a také Jonathanovi, protože letos spolu bojujeme každý závod. Byla to také velmi dobrá sezóna pro fanoušky, všichni sledují neuvěřitelné závody každý víkend. Jsem za to moc rád, protože jsem toho součástí a všem se můj styl líbí Teď je velmi příjemné podělit se s fanoušky a udělat mnoho zastávek Tři vítězství v Doningtonu a Mandaliku jsou pro mě neuvěřitelné, také patří velký dík mému týmu a továrně Yamaha. Jsme velmi silní a uvidíme příští rok, jestli se nám podaří znovu vyhrát šampionát.“

Andrea Locatelli
„Sezonu jsme zakončili opravdu dobře, což je velmi důležité pro testování v zimě a pro restart sezony 2023. Z posledních dvou kol mám opravdu radost, ale jsem trochu zklamaný z několika závodů, kde jsme ztratili hodně bodů, takže možná můžeme bojovat o čtvrté místo v šampionátu, ale náročnou sezonu jsme zakončili na pátém místě. Musíme být spokojení, ale musíme se dívat dopředu a připravit se na příští sezonu, uvidíme, co můžeme udělat, abychom se vrátili silnější. Tady na Phillip Islandu je to trať, kterou dobře znám, ale není snadné ji jet, zvlášť když jsem tu s tímto motocyklem poprvé. Vítr byl opravdu silný a podmínky na trati se měnily každých 30 minut, takže to bylo opravdu obtížné, ale myslím, že jsem se tento víkend hodně naučil, což je důležité pro budoucnost. Je to teprve moje druhá sezona, takže musím dál pracovat, věřit si a myslím, že se můžeme zlepšit a zmenšit náskok. Stejně jako v Mandalika jsme byli opravdu blízko. Tady to bylo trochu těžší, ale budeme vzhlížet k příští sezoně, budeme opět bojovat s mým týmem a touto fantastickou R1“