vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Rea: Alexovi se snažím pomáhat

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Kawasaki
Rea: Alexovi se snažím pomáhat
26.09.2020
 

Jonathan Rea prozradil, že se snaží svému týmovému kolegovi pomáhat a přál by mu, aby byl opět konkurenceschopný.


Zatímco britský závodník Jonathan Rea v letošní sezoně nadále skóruje špičkové výsledky, jeho týmový kolega Alex Lowes se od restartu sezony 2020 v sedle továrního týmu Kawasaki Racing spíše trápí.

Jak nyní přiznal jeho týmový kolega Jonathan Rea, rád by Alexovi pomohl, ale bohužel jeho část týmu pracuje natolik odlišným směrem, že ani Reovy rady nedokáží pomoci výsledkově nahoru.

„Dovedu si představit, že Alex je aktuálně ve velmi obtížné situaci. Sezonu odstartoval velmi dobře a po závodech v Austrálii vedl šampionát, ale pak přišel propad. Samozřejmě by bylo lepší, kdyby obě Kawasaki jezdili na špici. Snažím se Alexovi pomáhat, ale s jeho šéfmechanikem pracují hodně odlišným způsobem než naše část týmu. Pak je také velmi těžké mu pomáhat, protože spousta věcí funguje jinak. I přesto jsou ale naše vztahy stále velmi dobré, mezi závody na Aragónu jsme byli i společně na večeři. Samozřejmě každý závodník chce být před svým týmovým kolegou, ale Alexovi bych přál, aby byl opět konkurenceschopný,“ řekl Jonathan Rea.