MMB Shop
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. března do 14. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Rea si přeje návrat Imoly

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Kawasaki
Rea si přeje návrat Imoly
23.01.2021
 

Úřadující mistr světa Superbiků by si přál návrat tradičního italského okruhu do kalendáře šampionátu Mistrovství světa Superbiků.


Pro rok 2021 vypadl z kalendáře šampionátu Mistrovství světa Superbiků tradiční podnik na okruhu Enza a Dina Ferrariových v italské Imole. Pro letošní sezonu tak v kalendáři zůstává jediný závodní víkend na italském území – na okruhu Marca Simoncelliho v Misanu.

S touto změnou nesouhlasí úřadující mistr světa WSBK – Brit Jonathan Rea. Dle jeho slov patřila Imola mezi tradiční a také jeho nejoblíbenější okruhy v celém kalendáři a sám doufá, že se tato trať do kalendáře v budoucnu opět vrátí.

„Je to smutné, že Imola není v kalendáři. Tento okruh sice nepatří mezi ty nejmodernější v kalendáři, ale je jedno na jaké motorce tam jedete, je to vždy úžasný pocit. Tam jde opravdu jen o jezdce a o trať. Já osobně jsem v Imole nikdy nejel na motorce italského výrobce, ale pro italské závodníky na domácí technice to musí být úžasný pocit. Fanoušci tam vždy tvoří skvělou atmosféru. Já osobně bych preferoval závodit v Imole než například v Estorilu,“ řekl Jonathan Rea