vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 2. srpna do 8. srpna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Redding: Sebemenší problém je komplikace

Text: jnyk, Zdroj: Spedweek, Foto: Ducati
Redding: Sebemenší problém je komplikace
06.06.2021
 

Scott Redding komentoval start letošní sezony a důvod, proč po dvou víkendech ztrácí na lídra šampionátu 35 bodů.


Po dvou odjetých závodních víkendech šampionátu Mistrovství světa Superbiků ztrácí britský závodník Scott Redding na lídra šampionátu celých 35 bodů. Jak jezdec továrního týmu italské Ducati přiznává, rozhodně se nejedná o úvod sezony, jaký si představoval.

Zároveň ale Redding dodává, že lídrovi šampionátu na Kawasaki se velmi těžko konkuruje, protože Ducati je komplikovaná motorka. Jak totiž Scott prozradil, když Ducati funguje, může bojovat o vítězství, ale jakmile přijdou komplikace s nastavením, na motocyklu se velmi těžko jede rychle.

„Když Ducati funguje, je skvělá, ale když ne, je to velmi nebezpečné. Když nemáme ideální nastavení, tak s motorkou musím doslova bojovat v každé zatáčce, nechce brzdit ani nechce zatáčet. Když se objeví jeden problém, tak způsobí hned tři další. U jiných motorek to je tak, že i když není vše ideální, dá se s nimi normálně zatáčet a mají grip na výjezdech ze zatáček, tady je vše jinak. Jakýkoliv problém má přímý vliv na chování celé motorky,“ řekl Scott Redding.