MMB Shop
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. dubna do 18. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Redding: Váhové limity by pomohly

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Redding: Váhové limity by pomohly
26.02.2021
 

Scott Redding prohlásil, že by navrhl i v motocyklových závodech zavést váhové limity, jaké jsou používány například ve Formuli 1.


Britský závodník Scott Redding platí se svými 184 centimetry mezi ty největší jezdce v Paddocku šampionátu Mistrovství světa Superbiků. To je ale dle jeho slov také jasná nevýhoda, která mu v závodním prostředí značně komplikuje život.

Jak Redding prohlásil, měly by se i v motocyklových závodech zavést váhové limity tak, jak se používají například ve Formuli 1. To by dle slov Scotta výrazně zamezilo tomu, že jsou méně rostlí závodníci v jasné výhodě vůči konkurenci.

„Opravdu mne štve, že v šampionátu MS Superbiků ani MotoGP nejsou žádné váhové limity. Používají je například ve Formuli 1 a myslím, že především pro větší závodníky je to užitečné. Jezdci jako Bautista nebo Rinaldi jsou o celých 10  kg lehčí než já. To pak má samozřejmě obrovský vliv na top speed, ale také při brzdění méně zatěžují přední pneumatiku, která tak déle vydrží. Zároveň mají samozřejmě výhodu také na výjezdech při akceleraci,“ řekl Scott Redding