KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. června do 3. července 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Smolná sobota pro Smrž Racing

Tisková zpráva týmu Accolade Smrz Racing
Smolná sobota pro Smrž Racing
21.05.2022
 

Jezdci týmu Accolade Smrz Racing se těší na druhý závod po smolném dni v Estorilu.


Další podnik Mistrovství světa kategorie World Supersport 300 odstartoval tento víkend v portugalském Estorilu, kde se českobudějovický tým Accolade Smrz Racing opět představil v jezdeckém složení Petr Svoboda a Yeray Saiz Marquez. Po velmi nadějných pátečních trénincích bohužel následovala smůla v sobotní kvalifikaci a prvním závodu. Petr Svoboda si musel odpykat trest v podobě dvojité long lap penalizace, kterou mu komisaři závodu udělili v Assenu. Neměl tak možnost bojovat ve skupince o světové body. Rookie Yeray, který v Estorilu jede poprvé, se během víkendu zlepšoval, ale v závodě ho potkal pád již v prvním kole. Nedělní druhý závod startuje v 15:15 místního času (16:15 středoevropského času).

Jakub Smrž (manažer týmu):
„Dnes jsme si opět vybrali smůlu. Petr by odsouzený k neúspěchu již díky jeho double long lap penalizaci, kterou si přivezl z Assenu. Měl dobrý start, ale po zmíněné penalizaci již neměl šanci bojovat o lepší umístění. Yeray spadnul hned v první zatáčce po kontaktu se soupeřem. Podařilo se mu závod dokončit, i když jel pak úplně sám. Pozitivní je, že oba kluci jeli v závodě dobré časy, takže věříme, že to zítra bude lepší. Jestli bude pršet, zase může být všechno jinak. Uvidíme, co nás čeká. Dneska jsme měli smůlu a nezadařilo se podle představ, ale zítra do toho dáme opět všechno.“

Petr Svoboda:
„Na dnešní den bych raději zapomněl. Ráno mi nebylo moc dobře a nepodařilo se mi chytit dobré tempo. V závodě se mi podařil start a první kolo, hodně jsem se posunul dopředu. Potom jsem musel splnit 2x long lap a když jsem jel sám, už se mi nepodařilo najít to stejné tempo jako na začátku. V posledním kole mě předjel soupeř co spadnul, a za ním se mi podařilo zajet 1:51,8. Všechno zlé je k něčemu dobré. Doufám, že jsme si tu smůlu už vybrali a zítra se do toho pustíme znovu. Děkuji moc celému týmu za perfektní práci a podporu. Zítra vám to vrátím”

Yeray Saiz Marquez:
„Spadnul jsem v první zatáčce prvního kola, čímž pro mě v podstatě skončil závod, protože mi ujela skupinka a nemohl jsem již doufat v lepší umístění. Podařilo se mi zvednout motorku a závod dokončit abych nasbíral důležité informace pro zítřejší druhý závod. Děkuji týmu za jejich práci.”