vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Smrž Racing po Jerezu

Tisková zpráva týmu Accolade Smrz Racing
Smrž Racing po Jerezu
26.09.2021
 

Nedělní závod kategorie World Supersport 300 na počest Deana Berta Viñalese.


Po tragické nehodě, která se odehrála během sobotního prvního závodu kategorie World Supersport 300, a při které přišel o život Dean Berta Viñales, vedení závodu rozhodlo pokračovat v nedělním programu na počest tohoto mladého závodníka. Druhý závod této kategorie tak odstartoval na španělském okruhu v Jerezu v 15:15, avšak bez španělského reprezentanta týmu Accolade Smrz Racing, José Luise Pereze Gonzaleze, který se rozhodl do závodu nenastoupit v důsledku sobotní tragédie. Nadějný český talent Jonáš Kocourek, který tento víkend nahradil v týmu Victora Rodrigueze, dnes skončil na 25. pozici při svém teprve prvním závodním víkendu v mistrovství světa. Hodlá tak navázat na svůj slibný start i příští víkend v portugalském Portimãu, kde se příští víkend uskuteční závěrečný podnik letošní sezóny. Celý tým by tímto ještě jednou rád vyjádřil upřímnou soustrast rodině a blízkým Deana Berta Viñalese.

Jakub Smrž (manažer týmu):
„Je těžké něco říct k tomuto víkendu. Očekávání jsme měli velká, obzvláště po pátečních trénincích, kde José Luis zajel opravdu skvěle. V sobotu závod nedokončil, ale to nebylo vůbec důležité, vzhledem k tomu, co se stalo. Mrzí mě to vůči celému týmu, a především rodině Deana. Josého rozhodnutí dnes nenastoupit do závodů chápu a respektuji, přestože většina závodníku se na start postavila. José měl k Deanovi hodně blízko. Poslední týdny trávili hodně času spolu, a i spolu trénovali. Co se Jonáše týče, bez znalosti trati a předchozích zkušeností se postupně zlepšoval. Nejlepší časy zajel v posledních kolech druhého závodu, kde jel sám. Rozhodně nezklamal a má na čem stavět. Chtěl bych mu tímto poděkovat za perfektní přístup. Poprvé pracoval v profesionálním týmu, a bylo vidět, že je velmi schopný a má to v hlavě srovnané. Uvidíme, co přinese Portimão – okruh, který také nezná. Byl to složitý víkend nejen pro tým, ale i pro naše jezdce a celé depo. Věřím, že Portimão bude ve všech směrech lepší.”

Jonáš Kocourek:
„Mám za sebou svůj první víkend v Jerezu a za sebe ho hodnotím pozitivně. Během víkendu se mi podařilo udělat pokrok, a myslím, že jsem se postupně sžil s motorkou. Fungovala skvěle, opravdu si nemůžu na nic stěžovat. Doufám, že příští víkend v Portimãu se zase o něco posuneme. Chtěl bych poděkovat Kubovi a týmu Accolade Smrz Racing, že mi dali možnost se v Jerezu svézt. Byl to velmi náročný víkend hlavně proto, co se stalo v sobotu, a proto bych na závěr rád zmínil, že soucítím s rodinou a přáteli Deana.”