vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. září do 26. září 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Smrž Racing po sobotní Assenu

Tisková zpráva týmu Accolade Smrz Racing
Smrž Racing po sobotní Assenu
24.07.2021
 

Smůla v závodě po úspěšné kvalifikaci pro Victora Rodrigueze. José Luis také bez bodů.


Po dlouhé letní pauze se tým Accolade Smrz Racing opět vrátil na závodní trať, tentokrát na legendárním okruhu v holandském Assenu. Během nabitého sobotního programu si Victor Rodriguez vybojoval šestou pozici na startovním roštu, méně než půl vteřiny za vítězem kvalifikace. Bohužel měl smůlu v závodě, když ho hned v úvodu prvního závodu kategorie World Supersport 300 potkal pád ze druhého místa. Victorovi se podařilo na motorku opět nasednout, a dokončit závod na 26. pozici, nicméně bez bodů. Kvalifikace se nepovedla druhému jezdci týmu, José Luis Perezovi, kterého posléze čekala stíhací jízda v závodě, než ho také potkal pád, který předčasně ukončil jeho závod, a šanci na světové body.

#73 José Luis Perez Gonzalez
„Nepodařilo se nám ani jedno čisté kolo v kvalifikaci, takže nás čekal start ze 31. pozice. Podařilo se mi docela rychle se probojovat startovním polem, ale pak se skupina rozdělila a museli jsme se dotáhnout. Zavřel se mi předek a mě se podařilo to ustát, nicméně jsem se opět propadl na konec startovního pole a musel bojovat znova. Při další stíhací jízdě se mi opět zavřel předek a tentokrát jsem s tím nedokázal nic udělat. Musíme myslet na zítřek.”

#19 Victor Rodriguez Nuñez
„Neviděl jsem moc dobře na palubní signalizaci během kvalifikace, což mě trochu ovlivnilo, ale i tak se nám podařilo zajet dobrý čas, a zajistit si tak 6. pozici na startovním roštu. Start závodu se mi podařil, a držel jsem 2. pozici, když se mi zavřel předek a následoval pád. Musel jsem se dotknout bílé čáry, protože jsem neudělal nic odlišného od předchozích kol. Myslím, že jsme mohli odjet skvělý závod, takže uvidíme, čeho jsme schopni zítra.”

Jakub Smrž (manažer týmu)
„Victor zajel dobrou kvalifikaci, ale bohužel závod pro něj skončil pádem z 2. místa. Je to škoda, ale také pozitivní dnešní výkon pro zítřejší závod, kde dostane druhou šanci. José neměl kvalifikaci podle představ, od začátku závodu se dostával dopředu, ale nakonec také kvůli pádu nedokončil. Zítra nás čeká druhý pokus, a uděláme vše pro to, abychom to napravili.“