vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. září do 26. září 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Smrž Racing z Assenu bez bodů

Tisková zpráva týmu Accolade Smrz Racing
Smrž Racing z Assenu bez bodů
25.07.2021
 

Žádná odměna pro Victora Rodrigueze po skvělém výkonu ve druhém závodě. José Luis opět pro pád nedokončil.


Navzdory nevyzpytatelnému počasí v neděli ráno v Assenu, druhý závod kategorie World Supersport 300 se nakonec jel na suchu. Oba jezdci českého týmu Accolade Smrz Racing měli slibný start do druhého závodu, nicméně ani jednomu z nich se jej nepodařilo proměnit ve světové body. Victor Rodriguez bojoval v čelní skupině a držel se v Top-10 až do samotného závěru, kde ztratil spoustu času v posledním sektoru posledního kola, a musel se tak smířit se 17. pozicí v cíli. José Luis Perez se zlepšil v ranním warm-upu, a byl také schopen držet krok s čelní skupinou. Závod pro něj nakonec skončil pádem. Tým se nyní těší na domácí závody v Mostě (7.- 8. srpna), s cílem vrátit se na bodované pozice v této napínavé kategorii mistrovství světa.

#73 José Luis Perez Gonzalez
„V ranním warm-upu jsem zajel svůj nejrychlejší čas, a těšil jsem se na závod. Držel jsem si dobré tempo, ale potom jsem ztratil kontakt s přední skupinou kvůli jinému jezdci. Když se mi ho podařilo předjet, tak mi zavřel dveře, a já šel na zem. Příští závod je v Mostě, a tam budeme ve předu.”

#19 Victor Rodriguez Nuñez
„Podařilo se mi udržet v čelní skupině až do konce závodu, a byl jsem 9. v posledním sektoru posledního kola. V naší skupině bylo spousta jezdců, a když se mi někdo vpletl do cesty v té poslední pasáži, ztratil jsem spoustu času, což mě stálo dalších alespoň 4-5 pozic. Nedá se nic dělat, musíme myslet pozitivně. Příští závod v Mostě bude na domácí půdě týmu, a uděláme všechno pro to, abychom byli silnější.”

Jakub Smrž (manažer týmu)
„Víkend bohužel nedopadl podle představ. Victor měl skvělou kvalifikaci, ale bohužel z ní nedokázal vytěžit v závodech. Jel sice dobře, ale první závod skončil pádem z druhého místa, což byla velká škoda, ale alespoň ukázal svoji rychlost. Druhý závod také vypadal nadějně, ale v posledních dvou sektorech ztratil 2 vteřiny, takže nakonec opět skončil bez bodů, což je pro nás trochu zklamání. José Luis v Assenu trochu bojoval s tratí. Ve warm-upu zajel svůj nejlepší čas celého víkendu. V závodě se potom držel čelní skupiny, a jel i srovnatelné časy. Bohužel nakonec opět upadl a nedokončil. Doufám, že jsme si už vybrali veškerou smůlu, a že v Mostě to bude lepší. Děkujeme všem našim sponzorům a partnerům za jejich podporu, těším se, až se brzy ukážeme na domácí půdě.“