vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Smutné loučení u GYTR GRT Yamaha

Foto: Yamaha
Smutné loučení u GYTR GRT Yamaha
24.11.2022
 

Smůla pro Gerloffa a Nozaneho v poslední den sezony 2022 na Phillip Islandu.


Garrett Gerloff předvedl s týmem GYTR GRT Yamaha WorldSBK solidní závěrečný Superpole Race a skončil na 7. místě, zatímco Kohta Nozane se ve druhém závodě na Phillip Islandu výrazně zlepšil a kvůli červené vlajce jen těsně přišel o body do mistrovství světa FIM Superbike.
Před sprintovým závodem se opět vrátil déšť, ale jakmile se jezdci vydali na startovní rošt, začalo svítit slunce. Na mokrém asfaltu Gerloff zvolil přední pneumatiku do deště a zadní intermediální pneumatiku, zatímco týmový kolega Nozane se rozhodl pro plnou sadu intermediálních pneumatik.
Americký jezdec si užil dobrou jízdu a ke konci se potýkal s degradací pneumatik, když trať zcela oschla. Přesto se mu podařilo projet cílem na 7. místě. Na druhé straně garáže mělo japonské eso bohužel potíže již na startu, od poloviny závodu teprve nacházelo přilnavost a nakonec skončilo na 17. místě.
Ve druhém závodě se Nozane udržel v boji o body až do samého konce, ale když se blížil k 15. pozici, zastavila jeho poslední klání WorldSBK pět kol před koncem červená vlajka. Gerloffův závod skončil v nájezdu do druhé zatáčky po kolizi s jiným jezdcem.
Sezona skončila, tým GYTR GRT Yamaha WorldSBK se nyní bude soustředit na rok 2023, ale celý tým by rád poděkoval Gerloffovi a Nozanemu za společně strávené roky a popřál jim hodně štěstí v jejich dalším působení.

Garrett Gerloff
„Tento den přišel tak rychle, při pohledu zpět nemohu uvěřit, že můj čas s tímto týmem už skončil. Nemohu dostatečně poděkovat továrně Yamaha za příležitost přijet do Evropy, užili jsme si několik úžasných okamžiků a tým GYTR GRT Yamaha byl v posledních třech sezonách neuvěřitelnou součástí. Zažili jsme vzestupy i pády, ale vždy jsme byli pohromadě. Takový vztah nemáte všude a já jim nemohu dostatečně poděkovat za podporu. Sezonu jsem nechtěl zakončit tak, jak jsem jí zakončil, se závodem Superpole Race jsem do jisté míry spokojen, ale ve druhém závodě jsem bohužel přišel do kontaktu a nebyl jsem schopen projet druhou zatáčku. Je to zklamání, že tuhle kapitolu musím takhle ukončit, ale můžu se dívat jen dopředu. Hodně štěstí týmu a Yamaze do dalších let, uvidíme se na trati“

Kohta Nozane
„Nebylo to snadné, snažil jsem se tlačit na sto procent v každém kole. Bohužel jsem se v dřívějších fázích hlavního závodu srazil s jiným jezdcem a ztratil pozice, pak bylo mé tempo konzistentní, ale nedokázal jsem to stihnout na body. To by byl dobrý způsob, jak se rozloučit, ale je to tak, jak to je. Chtěl bych týmu GYTR GRT Yamaha moc poděkovat za dva roky, které jsme spolu strávili, a popřát jim všechno nejlepší do příštího roku, zaslouží si to.“